CHP'nin Kuruluşunun 92. Yıl Dönümü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya teşkilatı, Partinin 92’inci yıl dönümü münasebetiyle Atatürk ve İsmet İnönü Anıtı’na çelenk koydu.

CHP'nin Kuruluşunun 92. Yıl Dönümü Malatya Siyaset

Kutlamaya İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Kutlama, Atatürk Anıtına çelenk konulması ve ardından saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra CHP’nin kuruluşunun 92. yıl dönümü nedeni ile Malatya İl başkanı Enver Kiraz bir konuşma yaptı. Kiraz, “Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir', yine hemşehrimiz İsmet Paşa'nın 'Namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır' ilkelerinden doğmuştur. Dolayısıyla Atatürk ilke ve inkılaplarının demokrasinin bağımsızlığın barışın en önemli savunucusu mücadelecisi olmuştur. CHP, her zaman söylüyoruz, İçişleri Babakanlığı'na sıradan bir dilekçe verilerek kurulmuş bir siyasi parti değildir. Kökleri Ulusal Kuruluş Savaşı'na, Kuvayı Milliye'ye dayanan, dolayısıyla kuruluşun kurtuluşun partisidir. Bağımsızlığın partisidir” dedi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kiraz, “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durumu hepiniz yakından görüyorsunuz. Her gün şehit haberleri ile sarsıldığımız önemli bir dönemden geçiyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Her zor dönemde CHP kurtuluş olarak hep üzerine düşen görevleri yerine getirdi. Bugün kanı, göz yaşını dindirecek olacak tek parti CHP’dir. Seçimlerden önce daha çok yoksulluk ve yolsuzluktan bahsediyorduk. Ama maalesef onun da önüne geçen olağan üstü durumlarla karşı karşıyayız. Daha çok barış vurgusu yapıyoruz" dedi.
Malatyalılara seslenen Kiraz, sağduyu çağrısında bulunarak Malatyalıların bu provokasyonlara gelmemelerini istedi.
Konuşmaların ardından İsmet İnönü'nü anıtına çelenk sunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 4477
Toplam : 4477

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom