Arapgir Yol Hizmetleri Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya merkeze en uzak ilçelerden biri olan Arapgir’de yol hizmetlerini sürdürüyor. Çalışmalardan memnun olduklarını söyleyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen yerler artık çok değişti” dedi.

Arapgir Yol Hizmetleri Sürüyor Malatya İlçe

30 kilometre uzunluğundaki Bostancık, Günyüzü, Boğazlı grup yolunda bakım, onarım ve yama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yolda asfalt serimine başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “10 kilometrelik bölümünde asfalt çalışması tamamlanan yol, ilçenin en önemli grup yollarından biri. 11 kilometre uzunluğundaki Bacalı, Kaynak, Kazanç grup yolunda da alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, yolu asfalta hazır hale getirdi. Arapgir’in en önemli tarihi eserlerinin bulunduğu Çobanlı Mahallesi’nde de yol çalışmaları yapan ekipler 2 kilometrelik yolda serme, sıkıştırma işlemleri yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Zorhop Mahallesi’nde de 1 kilometrelik yeni yol açma çalışmasını ise tamamladı” denildi.

Büyükşehir Belediyesinin büyük işlere imza attığını belirten Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir tarihinde bu denli kapsamlı bir yol çalışmasının olmadığını söyledi. Arapgir’in çok dağınık bir coğrafyası olduğunu ifade eden Cömertoğlu, “Arapgir büyük vadilerin arasında bir ilçe. Haliyle bu yapıdaki bir yerde yol yapmak çok zor. Yolların standardının yükseltilmesi, konforun artırılması program dahilinde gerçekleşmeye başladı. Arapgir’de sahada şu an 100'e yakın araç çalışıyor. Ciddi bir çalışma, iyi ekipler ve çok uyumlu bir koordinasyon var. Arapgir’in yüksek kesimlerinin olduğu Bacalı, Deregezen, Esikli, Kılıçlı, Kazanç ve o bölgedeki köylerin dokunulmadık yerleri kalmayacak. Yine birkaç yıldır sıkıntı çektiğimiz Yazılı, Alıçlı, Eski Arapgir yolunda da önümüzdeki hafta çalışmalara başlanacak” diye konuştu.

Başkan Cömertoğlu, “Geçmiş yıllarda ulaşımın zor sağlandığı Bostancık grup yolunun geçen yıl asfaltlanmasıyla beraber çok önemli bir rahatlığa kavuştu. Bu sene oradaki arızalar tamir edilip bir kat daha atılıyor. Bu da çok büyük bir hizmet. Çünkü grup yolu olmanın ötesinde, önemli bir aks ortaya çıktı. O bölgedeki insanlar tekrar yatırım yapmaya başladılar. Tarhan, Taşdibek ve Şahuluşağı bölgesindeki köy bağlantı yollarının hepsi programda onların da temel malzemeleri serildi, serme-sıkıştırmaları yapıldı. Önümüzdeki hafta asfaltlama işlemleri yapılacak. Şehir dokusuyla buluşturulmak istenen bu bölgeler hem yatırımcıları hem de gurbetteki önemli insanları buraya çekmeye vesile olacak diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Başkan Haluk Cömertoğlu, “Yıllardır geçilmez, gidilmez, yaşanmaz, ‘ben niye burada kaldım’ diye hayıflanan insanlar artık böyle düşünmüyorlar. ‘Şehrin herhangi bir mahallesinde oturur gibi kendi mahallemde dedemin, ecdadımın mülkünde oturuyorum, rahatlıkla gelip gidebiliyorum’ diyorlar. Ben bu açıdan yol çalışmalarını çok önemsiyorum. Yol çalışmalarının bir ön açıcı olduğunu biliyorum. Bizim önümüzü açan bu yol çalışmalar, bizi geleceğe taşıyacak en önemli unsur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 155
Bu Ay : 7792
Toplam : 7792

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom