Ülkücüler HDP'yi Protesto Etti

Hakkari Dağlıca’da PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonrası 16 askerin şehit olması tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Malatya’da da teröre tepki için konvoy yapılırken bir grup ülkücü grup da HDP İl binasını basmak istedi.

Ülkücüler HDP'yi Protesto Etti Malatya Haber

Akşam saatlerinde çok sayıda aracın oluşturduğu konvoy Türk Bayrakları ile şehir merkezinde saldırıları protesto etti. İnönü Kapalı Çarşısı önünde daha sonra toplanan kalabalık Türk Bayrakları ile sloganlar atarak bir süre yürüdü. Grup daha sonra HDP ve DBP İl binasının bulunduğu Halep Caddesi'ne koşarak binaya girmek istedi. Sokağın iki tarafına da barikat kuran çevik kuvvet ekibi biber gazı kullanarak gurubu dağıtmaya çalıştı.

Gerginliğin zaman zaman arttığı olaylarda grup içerisinde bir kişi protestoların yatışması için HDP binası girişine girerek Türk Bayrağı astı. Bunun üzerine sokağın alt kısmında bulunan grup dağılırken sokağın üst kısmında bekleyen grup ise eylemine devam etti. Binaya giren bir kişi burada Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tabelasının üzerine Türk Bayrağını astıktan sonra binadan uzaklaştırıldı.

Grup daha sonra polisin uyarıları ile caddeden ayrıldı. Halep Caddesi'nin giriş ve çıkışı polis ekiplerince kapatılırken alınan güvenlik önlemlerinin süreceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 770
Bu Ay : 1505
Toplam : 1505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom