Velilerden Eylem

Malatya’da çocuklarının mahallelerine yapılan yeni okul yerine başka bir okula kaydedilmesine tepki gösteren öğrenci velileri eylem yaptı.

Velilerden Eylem Malatya Haber

Yeşiltepe ile Kiltepe Mahallesi arasında yapımı tamamlanan ve bu eğitim yılında hizmete girecek olan Biruni Orta Okulu önünde toplanan bölge halkı, çocuklarının yeni yapılan okul yerine başka mahalledeki okula yazılmasına tepki gösterdiler. Daha öncede de öğrencilerin okula gitmek için ana yoldan geçerek gittiklerini ve bu şekilde birçok kez kaza yaşandığını belirten veliler, kendi mahallelerinde yapılan okulun bu sorunu da ortadan kaldıracağını söylediler. Ancak yeni okulun kendi mahallelerinde yapılmasına rağmen, öğrencilerin yine eski okulları olan Milli Egemenlik Ortaokuluna gönderilmek istendiğini ifade eden veliler, ‘Bu okul bizim, öğrencilerimizi başka yere göndermeyiz’ diyerek eylem yaptılar.

Öğrenci velilerinin eylemlerine destek veren Kiltepe Mahallesi Muhtarı Celal Demirtaş da Kiltepe Mahallesi’nden Milli Egemenlik Okuluna giderken bir öğrencinin kaza geçirdiğini belirterek, “Şimdi bu kazaların önüne geçilmesi adına kendi mahallemizde yapılan okula öğrencileri kayıt yaptıramıyoruz” dedi.

Mahallenin muhtarı olarak halkın yanında olduklarını ifade eden Muhtar Demirtaş, Yeşilyurt Kaymakamlığı’na 5 gün önce dilekçe yazdıklarını ancak halen cevap alamadıklarını söyledi. Öğrencilerin, Milli Egemenlik Okuluna gitmek için ana yoldan geçtiklerini ve büyük tehlike atlattıklarını belirten Demirtaş, "Kendi mahallemizde açılan bu okula burada oturan öğrencileri kayıt yaptırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 2810
Toplam : 2810

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom