Hünerli Eller Sergisi İptal Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan “Hünerli Eller Buluşması 2” sergisi Dağlıca saldırısı sebebiyle iptal edildi.

Hünerli Eller Sergisi İptal Edildi Malatya Haber

Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinin görücüye çıkarılması planlanan sergi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesindeki menfur terör saldırısı dolayısıyla yapılmadı. Sergide müzik dinletisi ve defile de gerçekleştirilecekti. Sergi için Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde yoğun hazırlıkların yapıldığı esnada Dağlıca’dan gelen terör saldırısı haberi tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da büyük üzüntüyle karşılandı. Saldırı dolayısıyla sergi programından vazgeçildi.

AÇIK HAVA SİNEMA GÖSTERİMLERİ DE İPTAL

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşanan terör saldırıları dolayısıyla büyük üzüntü içinde olduklarını dile getirerek, “Terör saldırılarını kınıyoruz. Saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Saldırılar dolayısıyla bizler de çeşitli programlarımızı iptal ettik. Kadın Kültür ve Spor Merkezi’mizdeki serginin yanı sıra düzenlemeyi planladığımız açık hava sinema gösterimlerini de programlarımızdan kaldırdık” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1002
Bu Ay : 7086
Toplam : 7086

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom