AKP'de Başvurular 3 Eylül'de Son

AK Parti’de aday adaylığı süreci 31 Ağustos tarihi itibariyle başladı. 3 Eylül Perşembe günü mesai saati bitimine kadar sürecek olan başvuruların ardından kesin aday listeleri 18 Eylül’de YSK’ya teslim edilecek.

AKP'de Başvurular 3 Eylül'de Son Malatya Siyaset

1 Kasım’da yapılacak erken seçim öncesi siyasi partilerde aday adaylığı başvuruları başladı. Malatya’da da şüphesiz başvuruların en fazla yaşanacağı partilerden biri olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Ağustos günü başlayan başvurular 3 Eylül’de sona erecek. Şuana kadar 15’den fazla müracaat dosyasının alındığı AK Parti’de genel merkeze bazı müracaatların da yapıldığı öğrenildi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 1 Kasım’da Türkiye’nin yine sandık başına gideceğini ve tercihlerini yansıtacaklarını belirterek, “Bu anlamda da bizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Erken seçim için tüm teşkilatımız ile hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

25.dönemde Malatya’dan Milletvekili seçilen Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci’nin de yeniden aday adaylığı başvurusunda bulunacağını ifade eden Kahtalı, bunların yanı sıra yeni aday adaylarının da başvurularını beklediklerini söyledi.

Her seçim öncesi AK Parti’nin temayül yoklaması yaptığını hatırlatan İl Başkanı Kahtalı, ancak bu erken seçim öncesi zamanın kısıtlı olması nedeniyle bu defa temayül yoklaması yapmayacaklarını kaydetti. 18 Eylül’e kadar teşkilat ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerine başvuracaklarını ifade eden Kahtalı, mevcut listenin değişip değişmeyeceği konusunda ise tüm yetkinin genel merkezde olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Merkezi’nin geçtiğimiz günlerde yayımladığı genelgeyi hatırlatan Kahtalı, “Başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi olmak üzere bir liste değişikliği olacak. Bu değişikliğin büyük oranda olmayacağı kanaatindeyim. Yani şöyle bir durumda var liste değişmeyecekse neden yeni başvuru alıyoruz. O yüzden bir kısım değişiklikler olabilecek ama Malatya’da olur mu olmaz mı bilmiyorum. Genel merkezin takdiridir her türlü olasılığa da açığız. Biz teşkilat olarak kim aday gösterilirse gösterilsin elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 194
Bu Ay : 6991
Toplam : 6991

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom