Yeşilyurt Meclis Toplantısı Yapıldı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda birçok gündem maddesi ele alındı ve karara bağlandı.

Yeşilyurt Meclis Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

MAŞTİ karşısındaki Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclisin gündeminde olan maddeler, Başkan Polat tarafından tek tek okunarak, oylamaya sunuldu
Ağustos Meclis Toplantısına ait karar özeti oy birliğiyle kabul edilirken, toplantıda görüşülen maddeler ve alınan kararlar şöyle:
İnönü Mahallesi 3785 ada 3 nolu parselin imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Uç Mahallesi 4944 ada 8 ve 9 nolu parsellerin imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Tecde Mahallesi 5605 ada 3,12,13 nolu parsellerin imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Gündemin 5'nci maddesi Yaka Mahallesi 4304 ada 19 nolu parselin imar planı tadilatı ve Gündemin 6'ncı maddesi Tecde Mahallesi 5558 ada 1,2,3,4,5,6,8,11,12,13 ve 14 nolu parsellerin uygulama imar planı tadilatı İmar Komisyonu Raporu. Mollakasım Mahallesi 57 ada 15 ve 51 nolu parsellerin uygulama imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, 04.08.2015 tarihli meclis toplantısında verilen mania planı ile ilgili önergeye ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Yakınca Mahallesi 4370, 12, 13 ve 14 nolu parsellerin imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Tecde Mahallesi L40-B16-C-1A paftasında imar planı tadilatına ilişkin İmar Komisyonu Raporu, Trampa işlemi hakkında ki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi ile Yeşilyurt Belediyesinin 2016 Mali Yılı Performans Programı okunarak oybirliği/oy çokluğu ile kabul edildi.

İMARA HAVALE EDİLEN MADDELER
Eylül ayı meclis toplantısında gündeme alınan villa tipi yapılaşma öngörülen ve eğimi fazla olan alanlarda tabi zeminde kotlandırma talebi, Yeşiltepe Mahallesi 3339 ada 10 nolu parselde imar planı tadilatı, Çilesiz Mahallesi 690 ada 670 nolu parselde imar planı, Bostanbaşı Mahallesi 311 ada 1 nolu parselde Kadastro paftası ile imar planı tadilatı, Koyunoğlu Mahallesi 246 ada 50 nolu parselde uygulama imar planıyla ilgili teklifler, 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.
Belediye Meclisi, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi ile Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Yeşiltepe Seyran Mahallesi park alanında bulunan alanın 112 Acil İstasyonu yapılması için 5 yıllığına Malatya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesini oy birliği ile kabul etti. Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğünün Belediye Meclisinde görüşülmek üzere sunduğu Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün yanı sıra İşletme Müdürlüğünün kadrosunun iptal edilerek Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Kent Tarihi ve Tanıtım Müdürlüğü kadrosunun iptal edilerek Etüt Proje Müdürlüğü kurulmasına yönelik teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Yeşilyurt Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı 6 Ekim 2015 Salı günü saat: 14.00’de MAŞTİ karşısındaki idari binada gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 297
Bu Ay : 5491
Toplam : 5491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom