Festivalde 300 Güreşçi Yarıştı

Malatya'nın Darende ilçesinde bu yıl 62'ncisi düzenlenen Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali’nde 300 pehlivan yarıştı.

Festivalde 300 Güreşçi Yarıştı Malatya Spor

Darende Kaymakamlığı, Darende Belediyesi ve Darende Spor Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği festival, Darende Güreş Sahası'nda gerçekleştirildi. Terör olaylarında hayatlarını kaybedenler için Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan Festivale Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Kuluncak Belediye Bakanı Mehmet Boyraz, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ile resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda güreş meraklısı katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Süleyman Eser, “Türkiye'nin dört bir yanından gelen hemşehrilerimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyor, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan çalışanlarımız, eğitim camiası, sporcularımız, emniyet mensupları, basın mensupları ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi bildiriyorum” dedi.
Darende Kaymakamı Ali Türk ise, Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali'nin Türkiye’nin önemli spor ve kültür etkinliklerinden biri olduğunu dile getirdi. Ülkenin dört bir yanından Darendeliler başta olmak üzere güreş severlerin festivale katıldığını ifade eden Türk, “Bugünlerde ülkemizin birliğini bozmak isteyen bazı kişi ve zümreler terör faaliyetlerini tırmandırmaktadır. Unutmayalım ki ülkemizin kuruluş felsefesinde bu topraklarda yaşayan hiçbir kimseyi ötekileştirmek ve dışlamak yoktur. Bu nedenlerle bir ve beraber olarak milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkmalıyız" dedi.

İşadamı Hasan Bişgin’in güreş ağası seçildiği festivale 30 başpehlivan, 35 başaltı pehlivan, 90 büyük orta, 120 küçük orta büyük ve 25 küçük orta küçük olmak üzere toplam 300 pehlivan katıldı.

62. Zengibar Karakucak Güreş Festivali müsabakaları sonunda Başpehlivanlığı Erzurum'dan Kenan Gül, ikinciliği Gürcistan'dan Tanık Gıdıselli, üçüncülüğü ise Kubilay Akbaş kazandı. Derece yapanlara çeşitli ödüller verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 92
Bu Ay : 8972
Toplam : 8972

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom