4 Mahallenin Yolları Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde, 4 mahallenin kullandığı grup yolunda, yol açma ve genişletme çalışmalarını tamamlayıp, asfaltlama çalışmalarına başladı.

4 Mahallenin Yolları Asfaltlandı Malatya İlçe

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ersele, Gözlüce, Koşköy ve Bayır mahallelerinin ulaşımının sağlandığı 8 kilometrelik grup yolunda ilk olarak yol açma çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesinin, yolu 5 metre genişlikten 11 metre genişliğe çıkardığı belirtildi. Açıklamanın devamında, “Kış ve bahar aylarında bölgenin çok yağış almasından dolayı çığ ve heyelan tehlikesi yaşanmaması için yolu bölüm bölüm daha geniş tutan ekipler, Ersele Mahallesi’nde heyelan tehlikesi olan noktada ise 400 metre uzunluğunda taş duvar örme işini de tamamladılar. Grup yolunda genişletme ve altyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolda asfaltlama çalışmalarına ise devam ediyor” denildi.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. Uzun yıllardır ulaşımda çok büyük sorunlar yaşadıklarını belirten bölge halkı, “Yolumuz vardı ama standartlara uygun değildi. Pütürge’ye, Malatya’ya gidip gelmek işkenceye dönüşüyordu. Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır yolumuzda çalışıyordu. Genişletilen yolumuz şimdi daha güvenli. Heyelan riski taşıyan noktalara taş duvar örüldü. Yolumuzun şu an asfaltı yapılıyor. Yaşlılarımızı artık hastaneye rahatça götürebileceğiz. Allah yapanlardan razı olsun. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 206
Bu Ay : 1774
Toplam : 1774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom