Satranç Turnuvası Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Satranç Turnuvası Sona Erdi Malatya Spor

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 6 gün boyunca yapılan karşılaşmaların ardından dereceye girenler belirlendi. Ödül ve belge takdim törenine Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, kurum temsilcileri ile sporcular katıldı.

Törende bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Turnuvaya katılan bütün sporcu kardeşlerimize şahsım ve büyükşehir belediye başkanımız adına bir kez daha katılımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin katılımıyla birlikte ilimizde satranca bir kez daha dikkat çektiğimize inanıyoruz. Daha nice Malatya Altın Kayısı Uluslararası Satranç Turnuvalarında sizleri aramızda görmeyi ümit ediyorum. Emeği geçen Türkiye Satranç Federasyonumuza, Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlüğümüze, hakemlerimize, gözlemcilerimize, velilerimize; hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra turnuvada dereceye girenlere ödülleri verildi. Törende, özellikle görme engelli sporcular, büyük alkış aldı. 2014 - 2015 sezon vizeli TSF sporcu lisansına sahip tüm sporcular ile FIDE ID numarasına sahip yabancı sporcuların katıldığı yarışmanın A kategorisinde, 1700 Maximum Rating puanı olanlar, B kategorisinde, 1700 Maximum Ratingin altında puanı olanlar, C kategorisinde 10-11-12 yaşında olanlar, D kategorisinde ise 7-8-9 yaşında olan sporcular yarıştı. 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası’nda A ve B kategorilerinde yarışanlara toplam da 35 bin TL civarında nakit ödül dağıtıldı. C ve D kategorilerinde yarışanlara ise teknolojik cihaz ödülü verildi. A kategorisinde birinciye 4 bin, B kategorisinde birinciye bin TL ödül, C ve D kategorisi birincilerine ise Laptop verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 212
Bu Ay : 212
Toplam : 212

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom