Aşudu Palanga 470 Seferberlik Şehitleri Anıldı

Darende'nin Günpınar Mahallesi’nde iş adamı Hasan Yıldırım tarafından yaptırılan anıt çevresinde Aşudu-Palanga 470 Seferberlik Şehitleri'ni anma programının bu yıl sekizincisi yapıldı.

Aşudu Palanga 470 Seferberlik Şehitleri Anıldı Malatya İlçe

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra anıtı yaptıran iş adamı Hasan Yıldırım bir konuşma yaparak, “Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Müslüman toplumu olarak hiçbir zaman birliğimizi ve dirliğimizi bozmadan birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Burada tek amacımız, Mevla'nın rızasını kazanmak için, insanlık adına hizmet etmeye çalışmaktır. Şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı ömür boyu sürdürmek zorundayız” dedi.

Yazar Ayhan Erdem de, ülkemizin bir savaşın içinde olduğunu belirterek, "100 yıl önce birinci dünya harbi bizim yüreklerimizi yakmış, ocaklarımızı söndürmüş. Memleketinden ayrılanlar bir daha eşlerine, çocuklarına ve evlerine kavuşamamışlar. Onların yolunu bekleyenler de vuslatı yaşayamamışlar. O günleri yaşamış ulusun fertleri olarak bugün yine Türk Silahlı Kuvvetlerinin galip geleceği anlamsız savaşın içerisindeyiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Hafız Aydın Duman Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okudu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 835
Bu Ay : 2364
Toplam : 2364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom