Bayramda Alınacak Tedbirler Görüşüldü

Kurban Bayramı’nda alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda istişare toplantısı düzenlendi.

Bayramda Alınacak Tedbirler Görüşüldü Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısına, Battalgazi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı A. Vahap Şerefhanlı, Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, Zabıta Dairesi Başkanı Nurhan Demir, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, ilgili şube müdürleri ile Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü, Malatya İl Müftülüğü, Esenlik Şirketi yetkilileri katıldı.
Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “24 Eylül 2015 tarihinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı hazırlıkları için bir araya geldik. Bugün itibariyle Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt, Battalgazi belediyelerimiz ve ilgili kurumlarımız ile birlikte istişare toplantısı yapacağız. Amacımız Kurban Bayramı süresince kurban satış ve kesim alanlarının belirlenmesi, belirlenen bu alanlarla ilgili gerekli önlemlerin alınması ve vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan kurbanlarını kesip, bayramlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamaktır” dedi.

Ertan Mumcu’nun konuşmasının ardından, Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirler ile bayram süresince ve sonrasında yapılacak çalışmalar istişare edildi. İstişare toplantısında, Canlı Hayvan Pazarı’na gelecek vatandaşların yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşamamaları için geçici bir otopark alanı daha oluşturulması başta olmak üzere, kurban kesim yerleri, trafik akışı, kaçak satış ve kesimin önlenmesi amacıyla denetimlerin artırılması, kurban kesim yerlerinin temizliğinin sağlanması gibi konular görüşüldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 207
Bu Ay : 942
Toplam : 942

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom