MASKİ'den Yazıhana Büyük Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili Malatya genelinde özellikle yaz döneminde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

MASKİ'den Yazıhana Büyük Yatırım Malatya Haber

Yazıhan ilçesine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Doğu’nun incisi Malatya’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için il genelindeki çalışmalar devam ediyor. MASKİ, Malatya’nın genelindeki içme suyu ve kanalizasyon problemlerine el atmış durumdadır ve her gün önemli bir çalışmayı sonuçlandırmaktadır. Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte MASKİ’nin iş yükü artmış olup Malatya’nın en ücra köşesine dahi hizmet götürmekle yükümlüdür. Bu kapsamda Yazıhan ilçemiz için önemli çalışmalar yaptık.

Dede Kargın, Tahtalı, Başpınar, Bahçelievler ve Yazıhan merkeze toplam da 4 bin 304 metrelik içme suyu şebeke hattı döşendi. Ayrıca Tahtalı Mahallesi Hacı Damı mevkiine 30 tonluk 1 adet su deposunu ve 1 adet enerji nakil hattını yaptık. Yazıhan ilçe merkezine 765 metre kanalizasyon yenileme ve yeni hat döşeme çalışması yaptık. Yaklaşık 126 bin TL’ye mal olan bu çalışmalarımız tüm sorunlar giderilinceye devam edecek” sözlerini kaydetti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda Yazıhan Karasu içme suyu ana şebeke hattında sık sık yaşanan sel baskınları ve sıkıntılardan dolayı tamamen yenileme çalışmalarının yapıldığını aktaran Dr. Özgür Özdemir, enerjinin doğru kullanılması ve tesisin verimliliğinin arttırılması için yenileme çalışması yapıldığını söyledi. Özdemir, “Karasu içme suyu ana şebeke hattında sık sık arızalar meydana geliyordu.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda bu sıkıntıların önüne geçmek için terfi binasını yeniledik, pompaları değiştirdik. Mekanik tüm aksamları elden geçirdik. İnşaat ve çevre düzenlemesini yaptık. 700 bin TL’ye mal olan yenileme çalışması sonrasında Yazıhan bölgesi hem enerji tasarrufuna başlayacak hem de son teknoloji ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı bir tesise kavuşmuş olacak. Enerji tasarrufu sayesinde yıllık 402 bin TL’lik tasarruf sağlamış olacağız. 2 yılda sistem kendisini amorti edecek. Bir ay içinde kalan tüm çalışmalarımızı tamamlayarak, tesisimizi yüzde 100 kapasite ile çalıştırmış olacağız” diye konuştu.

Projesi tamamlanan İriağaç Mahallesi İçme suyu Projesi’nin 2015 ve 2016 yılı içerisinde tamamlanarak, hayata geçirileceğini belirten Özdemir, “Yaklaşık 400 bin TL maliyeti olan İriağaç İçme suyu Projesi sayesinde mahalleli susuzluktan kurtulacak. 9 bin 430 metrelik içme suyu şebeke hattının yapımının yanı sıra 2 adet terfi binası, 2 adet depo, enerji nakil hattı, 1 adet hidrafor sistemi, 1 adet dalgıç pompası, 2 adet hat kesici ve 15 adet abone bağlantısı çalışması yapılacak. Önümüzdeki dönemlerde çok daha büyük projeleri birer birer sonuçlandıracaktır. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın vatandaşlara daha hızlı ve daha etkin hizmet için vizyon çizmişti. Genel müdürlüğümüz bu vizyon ile çalışarak tek tek alt yapı sorunlarını çözüyor.

Bu dönemin sonunda Malatya’nın genelinde yapacağımız çalışmalarla içme suyu ve kanalizasyon sorunlarının çok büyük kısmının ortadan kalkmış olduğunu hep beraber görüp yaşayacağız. Bizlere desteğini esirgemeyen Sayın Ahmet Çakır’a ve gece gündüz demeden çalışan ekibimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 631
Bu Ay : 6611
Toplam : 6611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom