Battalgazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi Battalgazi İlçe Danışma Meclisi toplantısını yaptı

Battalgazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Malatya Haber

Battalgazi meclis toplantı salonunda yapılan toplantıya AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları üyeleri ve partiler katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "Yaklaşık 3 yıl önce bu ülkede bir daha kan akmasın, analarımızın gözleri ıslanmasın, yavrularımızın bedenleri toprağa düşmesin, onların kanlarıyla bu aziz toprak ıslanmasın diye çözüm sürecini getirdik. Çözüm sürecine kim karşı çıktı, top yekûn hepsi birden savaş ilan etti kime AK Parti'ye karşı. Çözüm surecine başta paralel yap 'siz ülkeyi satıyorsunuz' dediler. O gün onu söyleyen borazanlığını yapan basınları, şuanda ne diyorlar ' savaş istemeyiz' diyorlar. O gün çözüm sürecine karşıydın, bugün neye karşısın, orada yapılan operasyonlara karşısın. O gün çözüm süreciyle beraber yine kendi yayın organlarında 'PKK'yı oyalıyorlar, PKK'ya verdikleri vaatlerin hiç birini yapmıyorlar' diye PKK'yı bile kışkırtmaya çalışıyorlardı" dedi.

Şahin, "En azından o üç yıllık süre içerisinde gençlerimiz, yavrularımız, vatandaşlarımız silah korkusundan, kan kokusundan uzaklaşmış oldular" dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı da, önlerindeki en önemli olayın Kasım ayında düzenlenecek genel seçim olduğunu belirterek, 7 Haziran'da 258 milletvekili aldıklarını ve 18 oy eksikle tek başına iktidar olamadıklarını ve bunun kendileri için bir hayır olacağını söyledi.

Kasım ayında olacak seçimde yine birinci parti olarak tek başlarına iktidar olacaklarını kaydeden Kâhtalı, 7 Hazirandan sonra ara vermediklerini mahalle ve ilçe toplantılarına devam ettiklerini anımsattı.
Kahtalı, "Bu ayın 28-29'unda genel merkezde il başkanları toplantısı var. 29'unda genişletilmiş il danışma toplantımız var. 12 Eylül'de bizim büyük kongremiz var.

O büyük kongrede yeniden bir yapılanma, şekil ortaya çıkacak, MKYK üyeleri içerisinde olsun, genel başkan yardımcıları içerisinde olsun. Teşkilat kendilerine daha fazla katkı sunacak arkadaşlar ile birlikte yenilenmiş bir şekilde 12 Eylül günü o büyük kongrede inşallah Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nu tekrar genel başkan olarak seçeceğiz inşallah" diye konuştu.
Kâhtalı, milletvekillerinin isimlerinin ise en geç 14 Eylüle kadar netleşmesi gerektiğini belirtti.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, "Terör olaylarını kanayarak inşallah milletimiz bunun üstesinde geleceğine inanıyorum" dedi

Toplantıda son konuşan Battalgazi İlçe Başkan Yardımcısı Basri Kahveci ise, "İnşallah partimiz uzun yıllar bu millete hizmet edecek" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom