Tüfenkçi'den Muhalefete Eleştiri

AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya geliyor.

Tüfenkçi'den Muhalefete Eleştiri Malatya Siyaset

Son olarak AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın organize ettiği program ile Yakınca Mahallesi gençleri ile bir araya gelen Tüfenkci, gençlerle ve mahalle sakinleri ile sohbet ederek istişarelerde bulundu. Tüfenkci, 7 Haziran sonrası hükümet kurma sürecinde muhalefetin tutumunu eleştirerek, muhalefet liderlerini akıllarını kiraya vermiş siyasetçiler olarak tanımladı.

CHP’nin koalisyon hükümeti yerine ‘’onarım hükümeti’’ kurmayı teklif ettiğini ifade eden Tüfenkci, “Bize teklif edilen bu onarım 13 yıl boyunca iktidarımız döneminde yaptığımız reformların geriye dönmesi yönünde bir teklifti. Bu teklif demokrasi adına, özgürlük, eşitlik adına yapılan reformların, kat edilen mesafenin geriye dönmesi, bunu yerine Kemalist ideolojinin yeniden hakim kılınmasını, darbe ve vesayet atmosferinin yeniden hakim kılınmasını içeren bir yaklaşımdan başka bir şey değildi. AK Parti kendisini hiçleyen böyle bir anlayış ile hükümet kurması düşünülebilir mi? Bu her şeyden öte milletimize karşı yapılacak en büyük haksızlık olurdu. Vatandaşımız kediye ciğer teslim eder gibi bu kazanımları CHP’ye teslim edelim diye bize 13 yıl boyunca tek başımıza iktidarda tutmadı. Bunun sorumluluğunu unutamayız’’ dedi.

‘’ÖZDE DEĞİL, SÖZDE MİLLİYETÇİLER’’

MHP’nin tüm sorumluluklardan kaçtığını dile getiren Milletvekili Tüfenkci, “Böyle bir siyasi duruş ile milletin karşısına nasıl çıkacaklar? Bahçeli erken seçimde milletin karşısına hangi gerekçe ile çıkıp oy isteyecek? Aziz milletimiz MHP liderine, ‘Biz sana yüzde 16 oy verdik, bu temsil oranı ile Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile uğraşacağına, ülkenin hükümetsiz kalmasına göz yummayarak terör örgütlerine fırsat vermeseydin’’ demeyecek mi? Bahçeli’ye yakışan, MHP’ye yakışan, eğer özde milliyetçi bir hareketseler, samimi bir şekilde çıkıp bu zor günde ülkemizi hükümetsiz bırakamayız demeliydi. Ama görüyoruz ki bunlar özde değil, sözde milliyetçiler” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında HDP’yi de eleştiren Tüfenkci, “Diğer taraftan HDP, 7 Haziran seçimleri öncesi vatandaşa, özellikle de Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımıza ‘bize oy verin, meclise gönderin, dağa çıkma devri kapansın ovada siyaset yapalım’ diyerek destek istedi. Vatandaşlarımız bu söyleme inanarak destek verdiği HDP, seçim sonrası örgütlerimiz kendi savunma gücünü kursun diye talimat verdi. Kedilerine savaş bitsin, çözüm süreci devam etsin diye verilen desteği savaşı daha da körüklemek için kullanarak hainlik yaptılar.

İşte CHP’nin de, MHP’nin de, HDP’nin de siyaset anlayışı bahsettiklerimden ibaret. Mahşerin üç atlısı hesabı bu ülkeye, vatandaşlarımıza verecek başka bir siyasal duruşları yok” şeklinde konuştu.

Milletvekili Tüfenkci’ye İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Aydoğan ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 469
Bu Ay : 3013
Toplam : 3013

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom