'Yazıhanı Daha Güzel Yerlere Taşıyacağız'

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Park Bahçeler Müdürü Çetin Bozkurt ile birlikte Yazıhan Belediyesi'ni ziyaret etti.

'Yazıhanı Daha Güzel Yerlere Taşıyacağız' Malatya İlçe

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve ilçe belediye yetkilileriyle görüşen Sarılar ve beraberindekiler, Yazıhan da yapılması planlanan park alanında incelemelerde bulundular.

Sarılar yaptığı konuşmada, çalışmalar için bir yol haritası çıkarıp ona göre hareket edeceklerini kaydederek, "Yazıhan ilçesinde yapılacak olan parkı gezerek, yapacağımız projeleri yerinde görmek, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek ve saha çalışmasını başlatmak amacıyla bugün Büyükşehir olarak gelmiş bulunmaktayız. Sizlerle birlikte Yazıhan’ı daha güzel yerlere taşıyacağız. İlk olarak yapılacak tüm çalışmalar için yol haritası çıkarıp, daha sonra hızlı bir şekilde harekete geçip, projelerimizi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ise, Yazıhan'da yapılacak olan park projesinin ilçeyi cazibe merkezi haline getireceğini belirterek, “Bu projenin tamamlanması ile Malatya'dan hemşerilerimiz 35 km gelip Yazıhan'da hafta sonu pikniğini, doğal kahvaltısını yapacağı alanlar ve Atlı cirit binicilik ihtisas spor kulübü tesisi projesinin de gerçekleştirilmesi ile birlikte binicilik dersleri ve çocukları ile birlikte güzel zaman geçireceği mekanlar yapacağız. Büyükşehir Belediyemizin desteği ile bu projelerimiz gerçekleştirilir ise Yazıhan tamamen cazibe merkezi olma konumuna gelecektir” dedi.

Başkan Öztürk, tren yolu üzerinde geçişlerde tehlikenin çok olduğunu da ifade ederek park projesi ile birlikte bir alt geçit yapılmasın da sözünü büyükşehir belediyesinden aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 160
Bu Ay : 1728
Toplam : 1728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom