'J' Plaka Dağıtım Aşamasında

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından binin üzerinde köy, belde ve ilçeden şehir merkezine gelen minibüslerin kontrolü ve denetiminin daha kolay olması için araçlara takılacak olan J plakalarında dağıtım aşamasına gelindi.

'J' Plaka Dağıtım Aşamasında Malatya Haber

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce J plakasında dağıtım aşamasına gelindiğini ifade ederek, fiyatlar konusunda anlaşılamadığını belirtti.

İnce, “J plaka için Malatya Büyükşehir Belediyesi yönetmeliği yaptı. Binin üzerinde köy, belde ve ilçeden şehre gelen minibüslerin kontrolü ve denetimi daha kolay olması için J plakası verildi. Şu an itibariyle büyükşehir belediyemiz J plakasını dağıtım aşamasına geldi. Ancak fiyatlar konusunda birtakım sıkıntılar var. Esnaflarımız J plaka fiyatının yüksek olduğunu bizlere bildiriyor. İnşallah fiyatlar yeniden düzenlenip J plakasını Malatya Büyükşehir Belediyesi bir kez daha gündemine alır” diye konuştu.

Korsan araçlarla ilgili de konuşan İnce korsan minibüsçülerin esnafı mağdur ettiğini dile getirerek, “Ben buradan yetkililere bir kez daha sesleniyorum; esnaflarımızı mağdur etmeyin. Sizler denetim yapmak zorundasınız. Devlet size o yetkiyi verdiyse o yetkiyi kullanmak zorundasınız. Benim kayıtlı olan esnafımı korsan araçlar mağdur ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve ilgili yetkililer bu konuda denetim yapmıyor. İlgililer korsan araçları bitirmek ve sahada hizmet veren S plakalı esnafların mağduriyetini önlemek zorundalar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom