Kardeşliği Savunmaya Devam Edeceğiz

Artan terör olayları ile birlikte PKK’lı teröristlerin saldırıları artarken, Malatya’da da aralarında CHP ve HDP’nin de bulunduğu ‘Barış bloku’ çatışmaların biran önce sona ermesini istedi.

Kardeşliği Savunmaya Devam Edeceğiz Türkiye-Dünya

Çok sayıda dernek, kurum ve siyasi partinin imzasıyla oluşturulan Malatya Barış Bloku tarafından yapılan basın açıklamasıyla, ülke genelinde devam eden çatışmaların son bulması çağrısı yapıldı.

Malatya Eğitim Sen il binasında yapılan basın açıklamasında imza veren kurum, kuruluş ve siyasi parti temsilcileri de hazır bulunurken, Malatya Barış Bloku adına açıklama yapan Zuhal Güler, “Halklarımıza ve insanlığa karşı taşıdığımız sorumluluğun gereği ve bilinci ile Malatya Barış Bloğunun kuruluşunu ilan ediyoruz" dedi.

Ülkenin bir kez daha savaşın karanlığına sürüklenmek istendiğini savunan Güler, “Dolmabahçe mutabakatı yoktur, masa yoktur” söylemi ile çözüm sürecini sonlandırdığını ileri sürdü. Bombalara, katliamlara, baskılara karşı bu topraklarda barışın sesi olmaya, adalet ve eşitlik ilkelerine dayalı bir arada yaşamı savunmaya devam edeceğiz. Savaşın toplumsal ve insani tahribata karşı, kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. Çünkü savaş tehlikesini ancak dayanışmaya, kardeşliğe ve barışa daha fazla sarılarak bertaraf edebileceğimizi biliyoruz.”

Yeni kurulan Malatya Barış Bloku’nun açıklamasına CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve HDP İl Başkanı Hasan Şahin de katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 557
Bu Ay : 2125
Toplam : 2125

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom