Bazı Yerlerde Ulaşım Dolambaçlı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya merkezdeki toplu ulaşım hat ve duraklar ile kapasitelerinin yeniden belirlenmesi için çalışma başlattı. En çok toki-otogar ve hastane hattı kestirme yol bekliyor.

Bazı Yerlerde Ulaşım Dolambaçlı Malatya Haber

Büyükşehir statüsü ile birlikte il genelinden sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde ulaşım yapılanma çalışmalarına devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya merkezdeki toplu ulaşım hat ve duraklar ile kapasitelerinin yeniden belirlenmesi için çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, merkez Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe merkezleri sınırları içerisindeki toplu ulaşım araç ve güzergahları baştan sona revize edilecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, merkez ilçelerdeki yolcu taşımacılığının modernizasyonu kapsamında, vatandaşlara tercih imkanı tanıyacak alternatif taşımacılığın tesis edilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla, gelişmeler göz önünde bulundurularak tüm toplu taşıma hat ve güzergahları ile bu hatlarda çalışacak araç sayı ve kapasitelerinin yeniden belirleneceği kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “Yapılacak olan fizibilite çalışmaları sonucunda ise mevcut ve yeni oluşturulacak toplu taşıma güzergahlarının işletme hakkı, ilgili mevzuat çerçevesinde ihale yoluyla kiraya verilecek. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 17 Ağustos 2015 tarihinde yaptığı Ağustos Ayı Toplantısı’nda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bu konuda yetki vermişti” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 92
Bu Ay : 3536
Toplam : 3536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom