Esnaftan Teröre Tepki

Malatya Nasuhi Caddesi esnafları son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek için dükkân camlarının üzerine Türk Bayrağı ve “Terörü lanetliyoruz” dövizleri astı.

Esnaftan Teröre Tepki Malatya Haber

Tepkilerini bu şekilde ortaya koymaya çalıştıklarını belirten esnafların tek arzusu terör olaylarının bir an önce son bulması.

Asılan pankartlarla terörü lanetlediklerini dile getiren esnaf Erkan Pelit, “Her gün şehit haberleri ile uyanıyoruz ve her gün şehit haberlerini dinlemekten artık usandık. Bu memleketin genç evlatlarına, polisine, askerine günah, buna hükümetin, özellikle Cumhurbaşkanımızın bir çözüm bulması lazım. Bu iş böyle gitmez, hepimizin evladı kardeşi doğuda görev yapıyor şimdi yeni gidecek öğretmenler ve genç öğrenciler gitmek istemiyor korkuyorlar. Biz bir an önce terörün bitmesini istiyoruz” dedi.

Dükkanının camına pankart asan esnaflardan Mehmet Özbay ise, terörün her türlüsüne karşı olduğunu ifade ederek, “Son günlerde ülkemizin birliğini, dirliğini, beraberliğini bozmak için emperyalist güçler tarafından oynanan oyunlara, PKK’ya ve teröre bir tepki olarak bu yazıyı astık. Buradaki esnaf arkadaşlar olarak biz de tepkimizi bu şekilde ortaya koyalım istedik, diğer vatandaşların ve esnaflarında böyle bir tepki ve duyarlılık ortaya koymalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Son zamanlarda artan terör olaylarından dolayı ciddi kayıplar yaşandığını söyleyen esnaf Onur Sarıgül de, “Elimizden sadece bu geliyordu biz de tepkimizi bu şeklide göstermeye çalıştık. Ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama terörü lanetlemek adına en azından insanlarda bir duyarlılık oluşturduk. Terör olaylarının bir an önce son bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 227
Bu Ay : 5421
Toplam : 5421

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom