İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Aslanbey Mahallesi Halep Caddesi’nde yaşayan vatandaşların nitelikli suya kavuşması için ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yeniliyor.

İçme Suyu Hatları Yenileniyor Malatya Haber

Çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, MASKİ’nin Malatya genelinde altyapı atağı başlattığını kaydederek, “MASKİ şu an Malatya’nın her bölgesinde çalışmalarına devam ediyor. Özellikle vatandaşların nitelikli suya kavuşması için ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yeniliyoruz. 80’li yıllarda yapılmış olan PİK ve PVC boruları 100 yıllık ömrü olan DUKDİL borularla değiştiriyoruz. Vatandaşlarımız bundan sonra yeni borulardan sularını içecekler. Halep Caddesi’nde 1.781 metre içme suyu yenileme hattının yanı sıra 85 adet binamızın da bağlantısını yeniliyoruz. 2 hafta içerisinde işi tamamlamış olacağız” diye konuştu.

“YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM EDECEK”

Malatyalıların gelecek 50 yıllını planladıklarını kaydeden Dr. Özdemir, MASKİ hizmetlerinde önceliklerinin her zaman insan olduğunu belirterek, “Malatyalıların daha nitelikli içme suyuna kavuşması için söz konusu çalışmalar ihtiyaç olan her bölgede yapılacak. MASKİ, acil ve öncelik sırasına göre yatırımlarını gerçekleştiriyor. Hizmetlerimiz kentin en ücra köşesine kadar ulaşacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hedefimiz, Malatya merkezde gerçekleştirdiğimiz alt yapı modelini ilçelerimizde de uygulamak. Genel Müdürlük olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha etkin hizmet vermek için çalışıyoruz. Verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 357
Bu Ay : 357
Toplam : 357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom