Muhtarlara Yangına İlk Müdehale Anlatıldı

Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından organize edilen Muhtarlarla Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda muhtarlara, yangına ilk müdahale ve yapılması gerekenler de anlatıldı.

Muhtarlara Yangına İlk Müdehale Anlatıldı Malatya Haber

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Fahri Kayahan Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşma yapan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “İlkini geçen aylarda yaptığımız toplantımızın bugün ikincisini yapıyoruz. Amacımız, kurum amir ve müdürleriyle birlikte muhtarlarımızın mahallelerinde var olan sorun ve sıkıntıları çözmektir. Böyle periyodik toplantılarla muhtarlarımızla birlikte yüz yüze görüşerek, sorunları konuşma fırsatı buluyoruz. Muhtarlarımız devletin eli, kolu, kulağı ve gözüdür. Bizler muhtarlarımız sayesinde var olan sorunları görüyoruz” dedi.

Toplantıya katılan Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürü Zafer Tunceloğlu ve Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutan V. J.Bnb. Selahattin Doğulu ise, Kurban Bayramı’nın yaklaşması sebebi ile hayvan hırsızlıklarının olabileceğine dikkat çekerek, vatandaşları uyardılar. Yapılan toplantının ana konusu ise yangınla ilk mücadele nasıl yapılır oldu.

Yangına ilk müdahalenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar da, “İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 230 personel ve 45 araçla her zaman hazır ve teyakkuzdayız. İtfaiye olarak yangın ihbarı alınır alınmaz azami 25 saniye içerisinde çıkış yapmaktayız. Özellikle ilçe ve köylerimizde meydana gelen yangınlara müdahale etmemiz zaman alıyor. Bu nedenle yangına ilk müdahale çok önemlidir. İtfaiye Daire Başkanlığı olarak muhtarlarımıza, imamlarımıza, öğrencilerimize, ilçelere ve köylere kadar giderek, vatandaşlarımıza bu konuda aydınlatıcı seminerler ve bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından soru cevap bölümünde muhtarlar sorun ve şikayetlerini anlattılar.

Toplantıya, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Bşk.Yrd. Haydar Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürü Zafer Tunceloğlu, Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutan V. J.Bnb. Selahattin Doğulu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Md. V. Cumali Karakuş, Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Çınar ve Yeşilyurt ilçe muhtarları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 325
Bu Ay : 1854
Toplam : 1854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom