Doların Tarihi Artışı Piyasayı Alt Üst Etti

Koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ve hükümetin kurulamaması piyasalarda hareketliliğe sebep olurken özellikle Doların TL karşısındaki tarihi artışı birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi.

Doların Tarihi Artışı Piyasayı Alt Üst Etti Malatya Ekonomi

Piyasalardaki belirsizlik ve döviz kurlarındaki artıştan olumsuz yönde etkilenen sektörlerden bir tanesi de cep telefonu sektörü. Bu işle uğraşan esnafın tek isteği ise, piyasalardaki belirsizlik ortamının sona ermesini sağlayacak adımların bir an önce atılması.

Malatya’da cep telefonu sektörü ile uğraşan esnaf Sami Bayram, dövizin yükselişi ve piyasada oluşan tablo ile alakalı konuşarak, “Doların ve Euro’nun siyasi belirsizlikten dolayı yükselişi tüm piyasaları olumsuz yönde etkilediği gibi bizi de olumsuz yönde etkiliyor. Sonuçta bizde evimize ekmek götürme derdindeyiz, siyasilerin bir an önce adımlar atması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Siyasi belirsizlikten dolayı piyasada bir durgunluk yaşandığını belirten Bayram, “Yaşanan bu durgunluğa çözüm bulmak adına esnaf olarak bizim elimizden gelen bir şey yok. Herkes gibi bizde şu an sıkıntı yaşıyoruz, artık koalisyon mu kurulacak yoksa tekrar seçime mi gidilecek buna bir an önce karar verilmeli ve yapılması gerekenler yapılmalı” dedi.

Dövizdeki artışın kendilerine olumsuz yansıdığını dile getiren Bayram “Telefon sektöründe parası olan telefon alır, telefon gıda gibi temel bir ihtiyaç değil ama bizde sonuçta evimize ekmek götürüyoruz, Doların ve Euronun siyasi belirsizlikten dolayı yükselmesi tüm piyasayı etkilediği gibi bizi de etkiliyor. Sattığımız ürünlerde zaten uçuk fiyatlar var, bir de üstüne dövizdeki artıştan dolayı zam gelince fiyatlar fırlıyor ve bu da bizi etkiliyor sonuçta bizim ekmek kapımızda burası” diye konuştu.

Ülkenin bir an önce düzlüğe çıkması gerektiğini sözlerine ekleyen Bayram “Eğer bu şekilde devam ederse hepimiz zarar görürüz. Siyasiler artık bütün olsunlar çünkü siyasilerin yaptığı her olay bize olumsuz şeklide yansıyor. Öncelik vatandaş olması lazım eğer bunu yaparlarsa ülke sağlıklı bir ortama kavuşur” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 254
Bu Ay : 2798
Toplam : 2798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom