MABESEM Kursları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sanat ve Eğitim Merkezi’nde (MABESEM) birçok alanda kurslar devam ediyor.

MABESEM Kursları Devam Ediyor Malatya Kültür-Sanat

MABESEM bünyesinde Malatya'da ilk kez açılan bakır rölyaf (kabartma) ise bu kurslardan birisi.

2 ay önce açılan ve şu an 15 kursiyeri bulunan bakır rölyaf kursu, her kesimden ilgi toplarken, bu kursta bir tablo dikkat çekiyor. Bu dikkat çeken tablo ise kursta 3 kuşağın bir araya gelmesi.

Baba, oğul ve torun hafta sonları birlikte MABESEM'de açılan bakır rölyaf kursuna katılarak, hem zamanlarını değerlendiriyorlar, hem de değişik eserler ortaya çıkarıyorlar. Emekli baba, memur oğul ve öğrenci torun hep birlikte hafta sonları MABESEM’e gelerek bakır rölyaf yapıyorlar.

2 aydır bakır rölyaf kursuna başladığını söyleyen emekli baba Mehmet Mustafa Yıldırım, “Birkaç yıl önce emekli oldum. Buraya gelmeden önce zamanım boş geçiyordu. Oğlum bakır rölyaf öğretmeni. MABESEM bünyesinde böyle bir kursun açıldığını söyledi. 2 aydır bende bu kursa geliyorum. Boş vaktimi burada değerlendirerek, güzel eserler ortaya çıkarıyorum. Şu ana kadar Allah ve Peygamber ismini bakır rölyafa işledim.

Birde saat yaptım. Şimdi ise ayna kenarı süsü yapıyorum. Oğlum ve torunumda bu kursa geliyor. Ailece burada çok güzel zamanlar geçiriyoruz. Allah belediyemizden ve belediye başkanımızdan razı olsun. Malatya için güzel bir sanat merkezi” dedi.

Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalıştığını belirten Mehmet Mustafa Yıldırım'ın oğlu Selçuk Yıldırım ise, “El işi ile uğraşmayı seviyorum. Boş zamanlarımda evde bilgisayarın başında oturmaktansa böyle bir yerde vakit geçirmek daha faydalı. MABESEM bünyesinde birçok alanda kursun açıldığını duydum. Ben de bakır rölyaf kursuna yatkınlık duyduğum için bu kursa geldim. İnsanların kahveye gidip boş vakit geçireceğine buraya gelmeleri daha güzel olur. Burada yaptığımız eserleri evimize süs olarak asabiliriz. Hediyelik olarak götürebiliriz. Masrafı olmayan bir kurs. Bu kursa vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakır rölyafın en küçük kursiyerlerinden olan Mehmet Mustafa Yıldırım'ın torunu Faruk Yıldırım da, “Yaz tatilimi boşa geçirmemek için bu kursa yazıldım. Dedemin yaptığı eserleri görünce bende yapmak istedim. Dedem ve babamla birlikte kursa geliyorum. Ben yaptığım rölyafları çerçeve yapıp duvara asacağım. Hedefim mühendis olmak. Bunun dışında diğer kurslara geleceğim” ifadelerine yer verdi.

Bakır rölyaf kursunun öğretmeni Abdurrahman Yıldırım, 14 yaşını dolduran herkesin bakır rölyaf kursuna katılabileceğini belirtti.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 327
Bu Ay : 327
Toplam : 327

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom