SAVDES-SEN Yeni Şubesi Açıldı

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası(SAVDES-SEN) Malatya Şubesi Genel Başkanı Tuncay Cengiz’in katılımı ile açıldı.

SAVDES-SEN Yeni Şubesi Açıldı Malatya Haber

Saray Mahalllesi’nde gerçekleştirilen açılışta konuşan Şube Başkanı Ruhi Arslanboğa, sendikalarının Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan devlet memurlarından oluştuğunu belirterek Türkiye geneli 8 bin 5 civarındaki üyelerinin olduğunu söyledi. Sendikanın amacının Milli Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetlerde görev yapan memurların hak arama mücadelesine yardımcı olmak olduğunu ifade eden Arslanboğa, açılışlarına katılan tüm konuklara teşekkür etti.

Daha sonra söz alan SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz ise yeni ve genç bir sendika olmalarına rağmen camianın sorunlarını çok iyi bildiklerini ve çözüm için mücadele ettiklerini söyledi. Memur sendikaları ile hükümet arasındaki zam pazarlığına da değinen Cengiz, “Bugün Memur-Sen Konfederasyonu toplu sözleşme görüşmelerini devam ettiriyor. Gelinen noktaya baktığımızda bizimle aynı hizmet kolunda bulunan sendikanın masaya getirmiş olduğu konular tamamen bizim çalıştığımız maddelerin bire bir kopyası. Bizim yaptığımız çalışmaları bile yetkili sendika alarak bire bir aynısını kullanıyor” dedi.

Sorunların çözümü noktasında başlattıkları mücadeleleri sürdüreceklerini söyleyen Cengiz, “Mali haklarla ilgili önümüzdeki 2 ay içerisinde Ankara’da bütün teşkilatlarımızla birlikte bir eylem hazırlığı içerisindeyiz. İnşallah Anıtkabir’den başlayan ve Maliye Bankalığı ile Meclise kadar devam edecek bir yürüyüş sonrası bordro yakma eylemi ve basın açıklamamız olacak. Bütün sıkıntılarımızı mali açıdan yaşadığımız problemlerimizi taleplerimizi burada eylem planı içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 66
Bu Ay : 4432
Toplam : 4432

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom