Muhtemel Seçim Hayırlı Olsun

AK Parti ve CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından erken seçim olasılığı artarken, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, “Muhtemel Seçim hayırlı olsun” açıklaması yaptı.

Muhtemel Seçim Hayırlı Olsun Malatya Haber

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından bir değerlendirme yaptı. Açıklamasına son dönemde artan terör saldırıları ile başlayan Balin, “Adeta her fraksiyondan ve dört bir yandan saldıran ve gittikçe tırmanan terör olayları, bizi derinden üzmektedir. Bu saldırılarda yaralananlara acil şifalar, şehit olanlara Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Temennimiz, terör eylemlerinin en kısa zamanda sona ermesi ve suçluların yakalanmasıdır” ifadelerini kullandı.

7 Haziran seçimleri sonrasında millet iradesi doğrultusunda oluşan Meclis aritmetiğinden bir hükümet çıkarılması adına tüm siyasi partilere çağrıda bulunduklarını hatırlatan Balin, “Bütün iyi niyet ve gayrete rağmen bir koalisyon kurulamaması durumunda, elbette yeni bir seçim yapılmasının doğal sonuç olacağını ifade etmiştik” dedi.

Siyasi partilerin, yetkili kurullarında ve karşılıklı görüşmeleri neticesinde, şu ana kadar bir koalisyon hükümeti kurulamamasının kendi takdirleri olduğunu ifade eden Bali, bu durumda, teorik olarak başka bir koalisyon alternatifinin hala ortada olsa da bile muhtemel gidişin yeni bir seçime doğru olduğunu dile getirdi.

Seçimlerin tekrar yapılacak olmasına saygılı olduklarını kaydeden Balin, “Beklentimiz, hızla yeni bir seçim için karar sürecinin, öncelikle Meclis'in kendi dinamikleri içerisinde gerçekleşmesidir. Muhtemel yeni seçim sürecinde de istikrarımızın bozulmaması için, her türlü tedbirin alınmasının gereğini tüm siyasilerimize hatırlatır, sonucun hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 803
Bu Ay : 7600
Toplam : 7600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom