AKP'nin 14. Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti’nin 14.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti’nin gücünü her zaman milletten alarak bugünlere geldiğini söyledi.

AKP'nin 14. Kuruluş Yıl Dönümü Malatya Haber

AK Parti’nin 14.Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'nin, Türk demokrasi tarihinin dönüm noktalarından biri olduğuna vurgu yaptı.

Geride kalan 14 yıl içinde milletin huzur ve istikrarın yanında olan AK Parti'yi her zaman birinci parti yaptığını ifade eden Kahtalı, “AK Parti, sırtını gücünü her daim millete dayandırarak bugünlere geldi. Önce Hâk, sonra millet diyerek 14 yıl başlayan 13 yıl boyunca aralıksız bu vatana hizmetkar olan inanmış ve iman eden kadrolarının adıdır AK Parti. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan teknolojiye her alanda Cumhuriyet tarihi boyunca kat edilen mesafeden daha fazla mesafeyi 14 yılda kat eden yönetim ve iktidarın adıdır AK Parti" ifadelerini kullandı.
AK Parti’nin kuruluşunun ülkenin kalkınması ve ilerlemesi ile eş değer olduğunu dile getiren İl Başkanı Kahtalı açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Geçmişte ülkemizin her yanında faili Meçhul cinayetlerin yaşandığını, yazar kasaların bu ülkenin Başbakanının önüne fırlatıldığı, gecelik faizlerin ülkeyi iflasa götürdüğü, toplanan vergilerin yüzde 86'sının borç faizlerine gittiği, ekonomik olarak ülkemizin enkaz haline geldiği ve hortumlanan batık bankaların ekonomiyi sırtından vurduğu, insanların Kur'an-ı Kerimi samanlıklarda sakladığı, kasetleri, kitapları sakladığı 2002 yılı öncesi bir Türkiye'den milletin desteği ile kurulan AK Parti, ülkemiz için yeniden bir umut olmuştur.

14 Ağustos'u AK Parti'nin doğum günü olarak adlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletin hayır duası ve desteği ile bu millete hizmet etmeye kendini adamış kadrolar ile kurduğu ve gelecek nesillere emanet etmiştir. Şimdi bu emanetin bayrağı Sayın Genel Başkanımız Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu gibi inanmış, bilge ve değerli bir liderin ellerinde. Allah'ın izni ile çıtayı daha yükseklere taşıyacak, ülkemizi daha güzel yarınlar ile buluşturacaktır”

Son zamanlarda artan terör olaylarını da değerlendiren Kahtalı, “Bugün bu birlik ve beraberliğimizi bozmak için 7 Haziran sonrası harekete geçen hainler, AK Parti iktidarımızla halkı karşı karşıya getirebilmenin arayışı ve çabası içindedirler. Milletimiz bu oyunları görerek ilk fırsatta bunlara bir ders daha vereceğine inancımız tamdır. Beraberliği ve huzurumuzu bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

AK Parti'nin kaderi ile milletin kaderinin bir olduğunu ifade eden Kahtalı, “Bizler ilimizde tüm yerel dinamiklerle ve teşkilatlarımız ile çalışmalarımıza ilk günün heyecanı ve aşkı ile çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz. Milletimizin 7 Haziran seçimlerinde verdiği yüzde 41 oranında desteği sonuna kadar kullanarak AK Partimize bağlanan umudu boşa çıkarmayacağız. Bu milletin kaderini sabah dediği ile akşam dediği birbirini tutmayan istikrarsız ellere bırakmayacağız. Kaderimiz ile milletin kaderinin bir olduğuna inanan kadrolar olarak hizmetkar olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kahtalı açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ben AK Parti'mizin 14. Kuruluş Yıldönümü vesilesi ile kuruluşumuzdan bugüne il teşkilatımızda emeği geçen, görev almış tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Şuanda aktif görevde olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Daha gidecek çok yolumuzun, aşacak çok engelimizin olduğunu da unutmamalarını rica ediyorum"

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 193
Bu Ay : 8252
Toplam : 8252

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom