9 Mezrenın Yolu ASfaltlandı

Doğanşehir ilçesinde birinci etap çalışmaları kapsamında bugüne kadar 19 bölgede yol yapım, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi yine Doğanşehir ilçesine bağlı Eskiköy mahallesinin 8.5 kilometre uzunluğundaki yolunu da asfaltladı.

9 Mezrenın Yolu ASfaltlandı Malatya İlçe

Doğanşehir ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Eskiköy Mahallesi yolu aynı zamanda 9 yerleşim yerinin de ulaşımını sağlıyor. 7 metre genişliğindeki yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, şarampol temizliği, viraj düzeltmeleri, kısmi asfalt kaplamaları ve yama çalışmaları yaptı.

Doğanşehir - Malatya karayoluna bağlanan yolu baştan sona sathi kaplama asfalt ile kaplayan Büyükşehir Belediyesi, bazı virajları sıcak asfalt ile kaplarken, asfaltlama çalışmalarında 55 ton emisyon kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden Eskiköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Hatun, yapılan asfalt çalışmasının çok kaliteli olduğunu söyledi.

MUHTAR MEHMET HATUN: "BOZULAN YOLLARIMIZ YAPILDI"

Mahallelerinin çok yüksek bir bölgede bulunduğunu belirten Muhtar Mehmet Hatun, “Kış ayları bölgemizde çok çetin geçti. Haliyle de yollarımız bozuldu. Yolumuz 9 mezranın ulaşımını sağlıyor. Sağolsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri çağrılarımıza kulak verip yolumuzda incelemeler yaptılar. Hava şartlarının en uygun olduğu zamanda da yolumuzu yapmaya başladılar. Yolumuzun yapılmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün büyük emekleri var. Eskiköy Mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 178
Bu Ay : 6262
Toplam : 6262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom