İspendere İçemelerinin Yol Sorunu Çözüldü

Yol hizmetleri noktasında başarılı bir grafik çizen Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı için yapılan planlama çerçevesinde yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmamalarına devam ediyor.

İspendere İçemelerinin Yol Sorunu Çözüldü Malatya Haber

Malatya’nın şifa kaynağı olan ve özellikle yaz aylarında vatandaşların akınına uğrayan İspendere Şifalı suların bulunduğu 10 kilometre uzunluğundaki İspendere-Bulutlu yolunda asfalt çalışmaları yapılıyor.
Malatya-Elazığ kara yolundan başlayarak Bulutlu mahallesine kadar uzanan yolda ilk olarak altyapı çalışmaları yapılırken, yolda dolgu çalışmaları, yama ve kısmi sıcak asfalt kaplamaları yapıldı. Şifalı suların bulunduğu bölgeyi baştan aşağı sıcak asfaltla kaplayan Büyükşehir Belediyesi, bölgede yaşanan yol sorunlarının tamamını ortadan kaldırdı.

Şifalı suların üst bölgesinde bulunan Battalgazi ilçesine bağlı İspendere Mahallesi ile Bulutlu Mahallesinin yollarını da sathi kaplama asfalt ile kaplayan Malatya Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarda, 60 ton emisyon kullandı.

VATANDAŞLAR, HİZMETLERE MİNNETTAR

Bölgelerinden yapılan asfalt çalışmasını değerlendiren vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine minnettar olduklarını söylediler.

Ulaşım sorunlarının çözüldüğünü ifade eden vatandaşlar, “Şifalı suların bölgemizde olması ulaşım yoğunluğunu artırıyordu. Uzun yıllardan beri yolumuz yenilenmeyi bekliyordu. Yıpranmadan kaynaklanan bozulmalar vardı. Büyükşehir Belediyemiz yolda ilk olarak altyapı çalışmaları yaptı. Daha sonrada yolumuza asfalt döktü. Şifalı suların bulunduğu alan daha önce toprak zemindi, araçların alt bölgeye girmesi yasaktı. İnsanlar yürümekte bile zorlanıyordu. Büyükşehir Belediyemiz şifalı suların bulunduğu alana sıcak asfalt serdi. Kötü zeminin tamamını düzeltti. Büyükşehir Belediyemiz burada otobüs seferlerine 3 yıl önce başlamıştı. Bu seferler bölge halkının ulaşımını kolaylaştırdığı gibi şifalı sulardan faydalanmak isteyen insanlara da kolaylık sağladı. Bu hizmetleri yapan Büyükşehir Belediyemize ne kadar teşekkür etsek azdır. Yapanların ellerine sağlık” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 1001
Toplam : 1001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom