Sıcaklar Hayvanlarıda Etkiliyor

Malatya’da hava sıcaklığının bunaltıcı seviyeye ulaşması hayvanları da olumsuz etkiliyor. Battalgazi ilçesinde bir çiftçi, sıcaklar karşısında Lopez adlı danasını günde üç kez soğuk su ile yıkıyor.

Sıcaklar Hayvanlarıda Etkiliyor Malatya Ekonomi

Battalgazi ilçesine bağlı Yarımcahan Mahallesi’nde hayvancılık ile uğraşan Hasan Arkın isimli çiftçi, aşırı sıcaklardan etkilenen Lopez adlı danasını her gün 3 defa soğuk su ile yıkayarak sıcaklar karşısında önlem alıyor.

Özellikle öğleden sonra hissedilen sıcaklığın 40 derecenin üstünde seyretmesi nedeniyle sıcaklar hayatı olumsuz etkiliyor. Sıcaklar karşısında vatandaşlar, klimalı ortamlarda serinlemeye çalışırken hayvanlar ise yaşanan aşırı sıcaklardan nasibini alıyor. Hasan Arkın isimli çiftçi ise, Lopez adını verdiği danasını her gün 3 defa yıkayarak serinletiyor. Sıcaktan bunalan hayvanların huysuzluk çıkardığını söyleyen çiftçi Arkın, aşırı sıcağın insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz etkilediğini belirterek, “Sıcaktan dolayı hayvanların iştahı kesiliyor. Bunun önüne geçmek için hayvanları sık sık dışarıya çıkararak hortum suyu ile serinletmeye çalışıyorum” diye konuştu.

Hayvanlarının içinde en çok sıcaktan etkilenenin Lopez isimli danası olduğunu ifade eden Arkın, “İnekleri ve düveleri günde bir defa serinletmek amacıyla yıkıyorum fakat Lopez suyu çok seviyor. Günde en az iki defa su ile yıkayıp serinletiyorum. Neredeyse her gün yıkıyoruz. Oda artık alıştı bu duruma" şeklinde konuştu. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 84
Bu Ay : 7721
Toplam : 7721

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom