Yeni Atanan Kaymakam Göreve Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Darende’ye atanan Kaymakam Ali Türk, görevine başladı.

Yeni Atanan Kaymakam Göreve Başladı Malatya İlçe

Türk, ilçede çiçeklerle karşılanarak göreve başladı. Daire müdürleri tarafından karşılanan Türk, “Bu gün itibariyle Darende de göreve başladık. Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah utandırmasın” dedi.
Darende’ye faydalı olacak işlere imza atmanın birinci öncelikleri olacağını ifade eden Türk, “Şeyh Edibali’nin dediği gibi ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ Biz burada insanı yaşatmak, insan odaklı bir yönetim sergilemek için çalışacağız. İnşallah hakkımızda hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM TÜRK'ÜN ÖZ GEÇMİŞİ

1980 Giresun doğumlu olan Ali Türk, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini ise yine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayarak 2004 yılında mezun oldu.

2005 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği sınavını kazanarak memuriyet hayatına başlayan Türk, yaklaşık 1,5 yıl yürüttüğü Vergi Denetmenliği görevinden sonra Sağlık Bakanlığı'nda Bakanlık Müfettişliği görevine atandı. 2008 yılında 95. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Türk sırasıyla, Ordu ve Sakarya'da staj görevini yaptı. Daha sonra Trabzon Düzköy ilçesinde ve Edirne Meriç ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerini yürüten Türk, 95. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Bilecik’in Yenipazar İlçesine Kaymakam olarak atandı. Türk, Amerika'nın Virginia Eyaletinde Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra, kamu yönetimi alanında staj eğitimi de aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom