Malatya Yeni Bir Bulvara Kavuşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan 3 bin 300 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki bulvarın 1.5 kilometrelik bölümünde asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

Malatya Yeni Bir Bulvara Kavuşuyor Malatya Haber

Malatya’nın en çok gelişen bölgelerinin başında gelen Karakavak-Tecde bölgesinde sağlıklı ve modern gelişmenin önünü açmak için birçok çalışma gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. 2011 yılında yapımına başlanılan yolun 1.5 kilometrelik bölümünde çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolu sıcak asfaltla kaplıyor. Yolun Karakavak bölgesi sınırları içinde kalan yaklaşık 2 kilometrelik bölümünde ise şuyulandırma çalışmaları devam ediyor.

Karakavak-Tecde bölgesinde daha düzenli yerleşim alanları açarak, cazibe merkezi haline getirmek için 50 metre genişliğindeki bulvara çeşitli bağlantı yolları da açan Büyükşehir Belediyesi, Tecde Figen Sokak'ta 500 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde yeni bir bağlantı yolu daha açtı. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Tecde bölgesinde önemli yol çalışmaları yaptığını belirten Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

"MALATYA’NIN EN DÜZ YOLU OLACAK"

Açılan bulvarın 1.5 kilometrelik bölümünün tamamlandığını belirten Muhtar Yiğit, “Bu yolumuzun toplam uzunluğu yaklaşık 3.5 kilometre civarında. Büyükşehir Belediyemiz kot farkından dolayı burada 2 yıla yakın dolgu çalışması yaptı. Gerekli altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra yolumuz şuan asfaltlanıyor. Bu yol üzerinde bulunan Figen Sokağa bağlantı için 500 metre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yolumuzun da altyapı çalışmaları tamamlandı. Birçok bağlantı yolumuz ise hazır hale getirildi. Yolumuzun 2 kilometrelik Karakavak bölümde ise şuyu çalışması yapılıyor. Açıldığı takdirde Tecde den bakıldığı zaman Malatya’nın en düz yolu olacak. Burada yoğun bir çalışma sergileyen Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 488
Bu Ay : 1111
Toplam : 1111

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom