MHP'ye Katılanların Listesini Açıkladı

BBP Yönetimi, Malatya'da başta il başkanı olmak üzere, 200 üyenin MHP’ye geçtiğini yalanlamıştı. Bunun üzerine kameralar karşısına çıkan Şefik Candemir, MHP’ye geçen üyelerin listesini kamuoyuna açıklayarak BBP yönetimini suçladı.

MHP'ye Katılanların Listesini Açıkladı Malatya Siyaset

BBP Malatya İl Örgütünün fesh edilmesi ile başlayan tartışmalar devam ediyor. İl Yönetiminin topluca MHP’ye katılmasının ardından açıklama yapan BBP Yönetimi, 200 üyenin MHP’ye geçtiğini yalanlamıştı. Bunun üzerine kameralar karşısına çıkan Şefik Candemir, MHP’ye geçen üyelerin listesini kamuoyuna açıklayarak BBP yönetimini suçladı.
Geçtiğimiz haftalarda BBP Genel Merkez tarafından yeni yapılandırma gerekçesiyle BBP Malatya İl örgütünün fesih edildiği açıklandı. Bu kararın ardından İl Başkanı İbrahim İşleyen ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaklaşık 200 üye MHP’ye topluca geçiş yapmıştı. Tüm bunlar yaşanırken BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haşim Yanar yazılı bir açıklama yaparak Malatya’da 200 üyelerinin olmadığını ve bu nedenle de MHP’ye 200 BBP’nin katıldığı haberlerin yalan olduğunu savunmuştu.

Bugün ise iddialar karşısında MHP il binasında düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıkan BBP eski İl Başkan Yardımcısı Şefik Candemir, BBP yönetimini topa tuttu. Candemir, iddia edildiği gibi BBP Malatya İl Yönetiminin fesih edilmediğini savunarak, kendi istekleri ile partilerindeki görevlerinden istifa ettiklerini söyledi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar’ı sert bir şekilde eleştiren Candemir, “Sayın Haşim Yanar asılsız yalan beyanatları sonucunda işgal ettiği o makamda durması ne kadar doğrudur. Buradan kendisini istifaya çağırıyorum” dedi.

Parti içerisinde dava adamı yerinme rant ve çıkar adamları olduğunu öne süren Candemir, ilk gün açıkladıkları gibi 210 üye ile MHP’ye katıldıklarını yineleyerek geçiş yapan partililerin isim listesini basın mensuplarına dağıttı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1036
Bu Ay : 5926
Toplam : 5926

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom