Bilal Erdoğan Darende'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Bilal Erdoğan Darende ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Bilal Erdoğan Darende'de Malatya İlçe

Beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Darende ilçesinde Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret eden TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan, burada Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı H. Hamidettin Ateş’ten bilgiler aldı. Yapılan çalışmalar ve külliye hakkında bilgi alan Erdoğan Somuncu Baba Hazretlerinin Anadolu'nun önemli manevi önderlerinden biri olduğu dile getirdi.
Darende ilçesi ziyaretinde Hulusi Efendi'nin kabrini de ziyaret etme fırsatı bulduğunu belirten Erdoğan, “Somuncu Baba Hazretlerinin izleri, hizmetleri ve en önemlisi geleneğinin bu şekilde ihya edildiğini görmek bizleri çok mutlu etti. Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun" dedi.

Daha sonra ilçedeki Hamidiye Çarşısı'nı da gezen Bilal Erdoğan'a, burada Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in kaleme aldığı “Asırlara Hitabeden Alim/Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi" adlı iki ciltten oluşan kitap seti hediye edildi. İlçedeki ziyaretlerinin ardından Darende’nin önemli turistlik yerlerinden biri olan Günpınar Şelalesi'ne geçen Erdoğan ve beraberindekiler burada bir süre dinlendikten sonra diğer programlara katılmak üzere Darende’den ayrıldılar.
Bilal Erdoğan’ın ilçede ayrıca Tohma Kanyonu, Özel Somuncu Baba Tanıtım Merkezi Müzesi, Kudret Havuzu ve Günpınar Şelalesi'ni de gezdiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 620
Bu Ay : 3104
Toplam : 3104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom