30 Kumruyu Zehirlediler

Malatya’da bir apartmanın çatısında yuva yapan 30’a yakın kumru, zehirlenerek telef oldu. Apartman sakinleri ise, bir haftadan fazladır hayvan leşlerinin çatıda olduğunu belirterek, kuşların bilerek zehir verilerek telef edildiğini savundular.

30 Kumruyu Zehirlediler Malatya Haber

Çavuşoğlu Mahallesinde bir apartmanın çatı katında 30’dan fazla kumru telef olduğunu ifade eden apartman sakinleri, kuşların büyük ihtimal ile biri tarafından zehirlendiğini savunurken, yaklaşık bir haftadır telef olan kuşların leşleri alınmayınca apartmana da kokudan girilmediğini söylediler.

Kuşların leşlerini yediği iddia edilen bir kedi ve 5 yavrusunun da aynı şekilde telef olduğunu söyleyen apartman sakinleri, kimseye zararları olmayan kumruların böylesine bir yöntemle telef edilmesine bir anlam veremediklerini belirttiler.

Malatya Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier ise, kendilerine yapılan bu ihbar ile olay yerini incelediklerini ve 30’dan fazla kumrunun bilinçli olarak zehirletildiğini söyledi. Toplumda halen hayvan sevgisi bilincinin oturmadığını belirten Yenier, “Böyle bir kuş katliamı yapanları kınıyoruz. Şuan apartmanda kimse kuşların nasıl telef edildiğini bilmiyor. Biz de bu konuda araştırmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom