MAŞTİ'de Asker Uğurlama Yoğunluğu

Terör olaylarının tırmandığı bugünlerde, vatani görevlerini yapmak için silah altına alınan asker adayları, MAŞTİ’de yakınları tarafından davul ve zurna eşliğinde halaylarla görev yerlerine uğurlanıyor.

MAŞTİ'de Asker Uğurlama Yoğunluğu Malatya Haber

Malatya’da 1995/3 tertip olarak vatani görevlerini yapacak olan asker adayları bugünlerde uğurlanıyor. Her gün şehit haberlerinin geldiği bugünlerde askere gidecek olanlar, omuzlarında Türk Bayrağı ile gidecekleri şehirlere davul zurna ile gönderiliyor. Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali (MAŞTİ)'nde bugünlerde davul ve zurnalar susmazken annelerin gözlerinde ise yaş dinmiyor. Konvoylar eşliğinde MAŞTİ’ye gelen asker adayları daha sonra yakınlarının omuzlarında Türk Bayrağı ile birlikte otobüslere bindiriliyor.

Hüznün hiç eksik olmadığı MAŞTİ’de askeri birliklerine teslim olmak için otobüslere binen kınalı kuzularının ardından ise gözyaşı döken anneler dualarla çocuklarını askere gönderiyor. Uğurlama töreni nedeniyle terminalde yoğunluk yaşanırken polis ekipleri de güvenlik önlemlerini iki katına çıkarmış durumda.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 932
Bu Ay : 3476
Toplam : 3476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom