Melekbaba'ya Türbe Yapılacak

Hidayet Mahallesi’nde bulunan Melekbaba Mezarı, Battalgazi Belediyesi tarafından türbeye dönüştürülecek.

Melekbaba'ya Türbe Yapılacak Malatya Haber

Hidayet Mahallesi Melekbaba Caddesi üzerinde yer alan mezarı, Hidayet Mahallesi Muhtarı Engin Güleç ve Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş ile birlikte inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Melekbaba ismine yakışır bir türbe ve kabir yapılması için çalışma yapacaklarını söyledi. Başkan Gürkan, gerekli kamulaştırmaların yapılarak bir türbe yapılacağını belirterek, “Çevreyolunun altında bulunan mahalleye ismini veren Melekbaba kabrinde yeni çalışmalar yapılacak. Yıllarca Malatya halkı tarafından saygıyla anılan Melekbaba’nın kabrinin bulunduğu alan Kuzey Kuşak yolunun geçmesi ve yol üstünde kalması nedeniyle yeri değiştirilecek. Kabrin hemen arkasında bulunan evin kamulaştırılması başlatılırken, Melekbaba’nın maneviyatına layık bir türbe yapılacak” dedi.

Alandaki çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra çalışmalara başlayacaklarını belirterek şu ifadelerde bulundu: “Melekbaba ismi ile anlaşıldığı gibi melek gibi bir insanın baba unvanıyla tarikat mertebesindeki ifadesinin halk nezdinde ki tezahürü olarak karşımıza çıkıyor. Burası bir semtte ismini vermiş bir mekân. Bu mekânın bakımsız olması noktasında daha düzgün bir hale getirilme konusunda neler yapabiliriz muhtarımızla birlikte bunun çalışmasını yapıyoruz. Bu bölgede kuşak yolunun geçmesi hasebiyle yol üzerinde kalması nedeniyle, Melekbaba mezarının arka tarafındaki evi kamulaştırarak Melekbaba’nın şahsına yakışır bir türbe olarak güzel bir kabir yapma aşamasındayız. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra, Belediyemiz Kültür Müdürlüğüne verdiğimiz talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı başlatacağız” dedi.
Hidayet Mahallesi Muhtarı Engin Güleç, yapılacak bu projeden dolayı teşekkür ederek, “İnce nazik düşüncelerinden dolayı viran olmuş terk edilmiş Melekbaba mezarı türbesine sahip çıktıkları için mahallem adına sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 617
Bu Ay : 3101
Toplam : 3101

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom