BBP'nin MHP'ye Katılımıyla İlgili Açıklama

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haşim Yanar, partisinin fesh edilen Malatya il örgütünden 200 kişinin MHP’ye geçtiği haberlerini yalanladı.

BBP'nin MHP'ye Katılımıyla İlgili Açıklama Malatya Haber

Yanar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bölgenin en önemli illerinden birisi olan Malatya’da, Parti Teşkilatlarını etkin, verimli ve liyakatli kadrolarla yenilemek için başlattıkları çalışmada Büyük Birlik Partisi Malatya İl Teşkilatını 31 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla feshettiklerini hatırlattı.

BBP Malatya İl Örgütünün fesih edilmesinin ardından, görevden alınan üyelerin MHP’ye geçtiğini belirten Yanar, “Fesih kararının çıkmasının ardından İbrahim İşleyen ve Şefik Candemir’in kendileri ile birlikte çoğu partilerine partimize üye dahi olmayan sayısı onu geçmeyen kişi ile birlikte başka bir siyasi partiye geçiş yaptıklarını biliyoruz. Ancak söz konusu siyasi partinin il başkanı tarafından ifade edilen “Büyük Birlik Partisi yönetimi görevlerinden istifa ederek partimize geçtiler. 200 kişi ile birlikte katılım gerçekleşti” diye devam eden bu beyanın ve haberin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Böylesine yanlış bir beyanın ve siyaset yapma üslubunun söz konusu kurumun köklü bir siyasi parti olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, kendilerine yakıştıramadığımızı ve talihsiz bir durum olduğunu ifade etmekten başka bir söz bulamıyoruz. Kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 436
Bu Ay : 15484
Toplam : 15484

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom