Yol Çalışmasının Büyük Bir Bölümü Bitti

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük ilçelerinden biri olan Doğanşehir’de sürdürdüğü yol çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamladı.

Yol Çalışmasının Büyük Bir Bölümü Bitti Malatya İlçe

Doğanşehir’de birinci etap çalışmaları kapsamında 19 noktada yol açma, genişletme, onarım ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 146 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. Bu çalışmalarda 18 bin ton asfalt kullanıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin 6 aylık birinci etap çalışmalarında Doğanşehir ilçesine bağlı Altıntop Mahallesinde 4 kilometre birinci kat, 4,2 kilometre ikinci kat asfalt serimi, Çakırın Çiftliği Mahallesi’nde 3,5 kilometre, Sürgü Karşıyaka Mahallesi’nde 5 kilometre, Günedoğru Mahallesi’nde 4,5 kilometre, Hudut Mahallesi’nde 8,5 kilometre, Polat Mahallesi’nde 3 kilometre, Fındık Mahallesi’nde 5,5 kilometre, Çavuşlu Mahallesi’nde 7 kilometre, Kurucuova bölgesi Yeşilova Mahallesi’nde 4,5 kilometre, Kalecik Mahallesi’nde 1 kilometre, Kadılı Mahallesi’nde 6 kilometre, Kırbayır Mahallesi’nde ise 4 kilometrelik asfalt çalışmaları yaptığı belirtildi.

Eskiköy Mahallesi’nde 8 kilometrelik yolda bakım, onarım ve yama çalışmalarının devam ettiği, 7 kilometre uzunluğundaki Örencik Mahalle yolunda ise altyapı çalışmalarının tamamlandığı, serme-sıkıştırma işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

4.5 kilometre uzunluğundaki Mestikolar Mahalle yolunda yol genişletme çalışmalarının tamamlanırken, altyapı çalışmalarının ise tüm hızıyla sürdüğü ifade edildi. Açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Çığlık Mahallesi’nde 2 kilometre uzunluğunda yeni yol açarken, uzun yıllardır kullanılmayan ve atıl durumda bırakılan Sanayi sitesini de Doğanşehir’e kazandırıyor. Altyapı ve yol çalışmalarının sürdüğü sanayi sitesi sonbaharda hizmete hazır hale getirilecek. Yeni Devlet Hastanesi yolu ile yeni yapılan cezaevinin içini de asfaltlayarak hizmete hazır hale getirdi” denildi.

Doğanşehir’de yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, her gittiği yerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, meclis üyeleri, daire başkanları, şube müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, başta olmak üzere bazı mahalle muhtarları ile mahalle sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çakır’a teşekkürlerini yaptırdıkları bez pankartlarda dile getirdiler. Malatya Büyükşehir Belediyesinin Doğanşehir ilçesinde ismine yakışır şekilde büyük hizmetler yaptığını belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Yol hizmetleri noktasında Büyükşehir Belediyesi sayesinde çok önemli mesafeler kat ettiklerini ifade eden Başkan Küçük, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibi yapılan hizmetleri yerinde inceleyip, yapılacak olan hizmetlerle ilgili olarak da görüş alış verişinde bulunmak üzere ilçemize geldi. Bu noktada Büyükşehir Belediyemize ne kadar teşekkür estik azdır. Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Doğanşehir gibi birçok ilçede çalışma yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Biz de tüm imkanlarımızı seferber ederek, Büyükşehir Belediyemize destek oluyoruz. Tek amacımız güzel Doğanşehir’imizin güzel insanlarına hizmet etmektir” dedi.

ÇAKIR: “DOĞANŞEHİR’DE 146 KM ASFALTLAMA YAPTIK”

Doğanşehir’in gelişip büyümesinin Malatya’ya çok şeyler katacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise ilçelere kültür merkezleri, köy evi, mezbahane, çocuk oyun ve dinlenme parkları, kapalı yüzme havuzları, mahalle meydanları gibi birçok proje yapacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesinin Doğanşehir ilçesinde 18 aylık süre içerisinde 146 kilometre asfaltlama çalışması yaptığını ifade eden Başkan Ahmet Çakır, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz bu yaz döneminde 6 kilometre içme suyu, 3 kilometre de kanalizasyon şebeke hattı döşedi. İlçemizde içme suyu ve kanalizasyonla ilgili yenileme çalışmalarını sürdüreceğiz. Bu çalışmalarla ilgili her şeyi tamamladık. Yakında ihaleye çıkaracağız. Yol hizmetleri noktasında da çalışmalarımız devam edecek. Bitirilen yerler güzel olmuş. Vatandaşlarımızın yapılan hizmetleri beğenip takdir etmesi, bizleri de mutlu etti” diye konuştu.

KIRSAL MAHALLELERDE İNCELEME

Başkan Ahmet Çakır, Polat, Fındık, Çavuşlu, Günedoğru, Hudut mahalleleri ile Sürgü ve Kurucuova bölgelerini de gezdi. Yapılan hizmetleri değerlendiren mahalle muhtarları, Başkan Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. Mahallelerinin değişime uğradığını belirten muhtarlar, “Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetleri huzur getirdi. Artık bir araç geçtiği zaman toz toprak olmuyor. Balkonlarımızda, çardaklarımızda rahatça oturabiliyoruz. Bu işe kadınlarımız ve çocuklarımızda sevindi. Kadınlarımız artık kapı ve pencerelerini rahatça açabiliyorlar. Çocuklarımız daha rahat yollarda bisiklet sürüp, oynayabiliyorlar. İl dışında yaşayıp, yazın gelen bazı vatandaşlarımız yapılan hizmetlerden dolayı bölgeyi tanıyamadıklarını söylüyorlar. Bunları bizleri de gururlandırıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 47
Bu Ay : 7684
Toplam : 7684

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom