Yazıhan'a Park Kent Projesi

Yazıhan Belediyesi, yeni bir prestij projesine imza atıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kent Park Projesi’nin Yazıhan’ın simge eserlerinden biri olacağını belirtti.

Yazıhan'a Park Kent Projesi Malatya İlçe

DDY 5 işletmeye ait olan iki adet park alanı (12 bin 604 m2, 9 bin 828 m2) bir yıllık yazışmalar ve görüşmeler sonucunda Yazıhan Belediyesi tarafından ilçeye kazandırıldı. 23 bin m2’lik Kent Park Projesi en yakın zamanda Güven Caddesi’nde hayata geçirilecek.

Bu kapsamda Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, yazışmalar sonucunda belediyeye kazandırılan parklarla ilgili İller Bankası Elazığ Bölge Müdürü Ali Tekataş ile istişarede bulundu.

Yapmış oldukları istişareler sonucunda İller Bankası Elazığ Bölge Müdürü Ali Tekataş, “Bu projenin bir an önce hayata geçmesi için elimizden geleni yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Yapılacak olan projenin en kısa sürede Yazıhan’da hayata geçmesi için bu projeyi bizzat takip edeceğim ve gerekli desteği vereceğim” dedi.

Bu projeyle amaçlarının, çevresiyle bütünleşmiş bir kent parkını hayata geçirmek olduğunu ifade eden Başkan Nevzat Öztürk, “İlçemizde yeşil alan çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Yeşille bütünleşen bir Yazıhan oluşturmayı hedefliyoruz. İlçeye daha modern bir görünüm kazandırmak, yeşille iç içe bir Yazıhan oluşturmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma içerisinde. Bu park, ilçemizin en büyük parkı olacak. Yaklaşık 23 bin metrekarelik bir alanda hayat bulacak olan projede spor alanları, kamelyalar, çocuk oyun grupları, çok amaçlı kafeterya, süs havuzları, yürüyüş yolları ve koşu parkuru bulunacak” diye konuştu.

Kent Park’ın yeşili bol bir park olacağını ifade eden Başkan Öztürk, tamamlandığında ilçede önemli bir eksikliğin daha giderilmiş olacağını kaydetti. Yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmaların bundan böyle de devam edeceğini belirten Öztürk, “Hedefimiz daha yeşil bir Yazıhan ” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 812
Bu Ay : 7609
Toplam : 7609

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom