Dilek Caddesindeki Çalışmada Sona Gelindi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın önemli ulaşım akslarından biri olan ve Dilek Mahallesi’ni Malatya’ya bağlayan Dilek Caddesi’nde yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarında sona yaklaştı.

Dilek Caddesindeki Çalışmada Sona Gelindi Malatya İlçe

Yolun 4 kilometrelik bölümünü 7 metreden 30 metre genişliğe çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yol üzerinde bulunan demiryolu köprüsünü de yapacağı eklemeyle çift şeride çıkaracak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bölgede bulunan bahçe sahiplerinin destekleriyle yolu standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi, yola bugüne kadar 16 bin ton alt temel malzemesi, 17 bin tonda asfalt malzemesi serimi yaptı. Yolda ayrıca 142 bin metreküp dolgu çalışması, 15 bin metreküp de taş duvar örme işi gerçekleştirdi” denildi.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, açıklamalarda bulundu. Dilek Caddesi’nde sürdürülen çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını belirten Başkan Ahmet Çakır, yolun Kuzey Çevre Yoluna bağlanacak olan önemli bağlantı yollarından da biri olduğunu söyledi. Yolun Dilek bölgesinin gelişimine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Başkan Çakır, “Burası iki şeritli bir yoldu şimdi duble yola dönüştü. 4 şeritli bir yol oldu. Genişletilen ve yeni açılan yollarımız şehir trafiğini rahatlatacak. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Dilek Caddemiz bir bulvara dönüşecek. Demiryolu köprümüzü de genişleteceğiz.

Projemiz hazır, bu çalışmalarımız bittiğinde caddemizde Malatya’ya yakışır bir hale gelecek. Bu çalışmaları Büyükşehir Belediyemizin kendi ekipleri yapıyor. Yol ekiplerimiz Malatya’nın bütün ilçelerinde çalışıyor. İhaleye çıkararak yaptığımız hiçbir yolumuz yok. Yol genişletmeleri, altyapı çalışmaları, köprüler, menfezler, taş duvar örme işlerini hep kendi ekiplerimiz yapıyor. Yol genişletmeleri konusunda bu vakte kadar 300 kilometrenin üzerinde çalışma yaptık. Merkez, kırsal ayrımı yapmadan her yerde çalışma yaptık. Merkezde ana bulvarları açarak, merkezin sağlıklı büyümesini, gelişmesini sağlamakla birlikte trafikteki rahatlamayı da sağlamış olacağız. Ben özverili bir şekilde çalışan bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 377
Bu Ay : 3934
Toplam : 3934

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom