Gençlik Kampına 572 Genç Katılacak

Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini amaçlayan gençlik kamplarının Türkiye’nin birçok değişik noktasında sürdüğü belirtildi.

Gençlik Kampına 572 Genç Katılacak Malatya Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen gençlik kamplarına Malatya’dan da büyük katılımın olduğu ifade edildi.

Devam etmekte olduğu açıklanan kamp merkezlerinin Mersin, Hatay, Aydın, Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa olduğu belirtildi.

Gençlik Kamplarına katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden her hangi bir ücret alınmamakta.

Gençlik kampları 12 - 15 yaş grupları için "Ücretsiz Deniz Kampları" 16 - 22 Yaş grupları için "Ücretsiz Doğa Kampları" adı altında düzenleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı amaçlarının özgüveni yüksek bir gençlik yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Fındıklı, ‘’Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla gençlik kamplarının gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz ve kamp yapmanın her gencin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak, sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Demokratik değerleri, milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olmaktır’’ dedi.

Kampa katılan gençlerin deniz kampı olarak Mersin, Hatay ve Aydın’da, doğa kampı olarak ise Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa illerindeki kamplarda bulundukları belirtildi.
Eylül ayına kadar devam edecek kamplara Malatya’dan toplam 572 gencin katıldığı ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 254
Bu Ay : 8313
Toplam : 8313

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom