İlk Etapta %90 Tamamlandı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Mayıs ayı itibariyle yapım işine başladığımız Bostanbaşı Kanal Projesi’nde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, ilk etap yüzde 90 oranında tamamlandı” dedi.

İlk Etapta %90 Tamamlandı Malatya İlçe

Bostanbaşı Kanal Projesi’nin bölgeyi cazibe merkezine dönüştüreceğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Polat, “Merkezdeki nüfus yoğunluğunu rahatlatacak ve bölgeye nefes aldıracak projelere büyük önem veriyoruz. Malatya’ya önemli katkılar sağlayacak yeni yaşam alanları oluşturacak projeler önceliğimiz” diye konuştu.

Polat, “Mayıs ayı itibariyle yapım işine başladığımız Bostanbaşı Kanal Projesi’nde çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. 4,3 km uzunluğundaki proje üç etapta tamamlanacak olan kanal projesinde bin 351 m2 ilk etap çalışmamızın yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Şu anda kavşakların geçiş noktalarında ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Sulama mevsiminde olduğumuz için sulama birliği o bölgenin suyunu kesme imkanına sahip değil, suyun kesilmesi ile vatandaşın mağdur olmasını istemiyoruz. Bu nedenle çevre yoluyla bağlantı işini eylül ayına bırakmak durumunda kaldık” ifadelerine yer verdi.

Başkan Hacı Uğur Polat, “Malatya Büyükşehir Belediyemiz Kanal Projesi’nin çevresindeki yol-kaldırım yapım işlerini gerçekleştirecek, bizim ekiplerimiz de projenin diğer detaylarını tamamladıktan sonra asıl güzellik o zaman ortaya çıkacak. Kanal Projesi ve yolların bütünleşmesinden sonra bu caddemiz ayrı bir güzelliğe kavuşacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 746
Bu Ay : 3230
Toplam : 3230

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom