Teröre ve Şiddete Kınama

Erzurum’un Tekman ilçesinde bir ambulans ve ambulansın içerisinde bulunan 3 sağlık görevlisini kaçıran PKK’lı teröristlere tepki gösteren Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, “Terörün ve şiddetin her türlüsünü kınıyoruz” dedi.

Teröre ve Şiddete Kınama Malatya Haber

Ülke genelinde yaşanan terör olaylarını kınayan Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, “Terör örgütleri Erzurum'un Tekmen ilçesinde, hamile bir kadını hastaneye götüren ambulansı, içindeki sağlık çalışanlarıyla birlikte kaçırdılar. Kaçırılan sağlık çalışanları, daha sonra serbest bırakıldılar. Yine Mardin'de komuta merkezinde halka hizmet için bekleyen ambulanslar otomatik silahlarla tarandı. Zor şartlar altında görev yapan, gece-gündüz, 7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarının görevlerinin ne kadar önemli ve riskli olduğu bir kere daha anlaşılmıştır. Korumasız ve her türlü tehlikeye açık olan sağlık çalışanları, hayatlarını ortaya koyarak görevlerini ifa ederken, karşılaştıkları bu saldırı, sağlık çalışanlarının güvenlik zafiyetini bir kere daha tartışmaya açmıştır. Bu konuda da somut adımların artık atılması gerekmektedir” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının çok fazla yıprandığını kaydeden Başkan Bingöl, “Son zamanlarda güvenlik güçlerimize, polisimize ve askerimize yapılan saldırı, ülkemizin, huzurunu, barışını ve kardeşliğini bozmaya yöneliktir. Ancak ülkemizin birlik ve beraberliği bu tuzakları bozacaktır. Her türlü terörü kınamayan bazı siyasiler ve sivil toplum kuruluşları da gerçek yüzlerini ortaya koymuşlardır.

Kürt kardeşlerimize hizmet sunan ambulansa, iş makinelerine, barajlara, havaalanlarına, kurum ve kuruluşlara saldıran ve Türk- Kürt kardeşlerimizi öldüren terör örgütü gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Birilerinin maşası ve piyonu oldukları ortadadır. Asıl amaçları Türk- Kürt kardeşliğine darbe indirerek kaos ortamı oluşturup, ülkemizi dağıtmaktır” sözlerini kaydetti.

Sağlık Sen olarak, millet iradesinin hakim olması, huzur ve barışın kalıcı bir şekilde tesis edilmesini temenni ettiklerini ifade eden Mehmet Bingöl, “Bu olayların son bulması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 745
Bu Ay : 5939
Toplam : 5939

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom