Ağına Yeni Mahalle

Yıllardır Ağın'a feribotla geçiş yapan vatandaşlar, köprünün yapımıyla birlikte çok kısa süre içerisinde artık köprüden geçiş yapacaklar.

Ağına Yeni Mahalle Malatya İlçe

Ağın'a yapılan köprü ile birlikte, mahalle sayısının artacağı ve bu artışın sağlanması için, Ağın Belediyesi ve Arapgir Kemaliye Ağın Derneği’de (AKA ) yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Köprü çalışmasının bitmesiyle birlikte, Ağın’a kazandırılacak yeni mahalle için hem Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş hem de AKA Derneği yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ağın köprüsü karşısında, göle sıfır manzaralı, Nezrioğulları prefabrik ve mühendislik alarak, 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere isteğe göre prefabrik evler yapacağı belirtildi. Site şeklindeki yeni yerleşim alanı olacak yerin, titizlikle seçileceği ve en kısa zamanda parsellenip satışa sunulacağı kaydedildi.

AKA Platform Başkanı Yusuf Sümer Yalçın konuyla ilgili olarak, “Ağın merkezinde 8 km uzaklıkta ve göle sıfır olan prefabrik site çalışmalarını destekliyoruz. Malatyalı ve Elazığlı hemşehrilerimizin yaz tatillerini kullanabileceği nezih bir ortam olacak. Yeşilliği ile imarıyla çevre düzenlemesi ile ilgili her konuda takipçi olacağız. Ağın Belediye Başkanımız Yılmaz Serttaş'la birlikte bu ve bunun gibi Ağın'a girişimcileri destekleyeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 116
Bu Ay : 1684
Toplam : 1684

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom