Hürriyet Parkında Çalışmalar Yoğunlaştı

Malatya'nın simge noktalarından birisi olan ve halk arasında Hürriyet Parkı olarak bilinen İsmet Paşa Parkı’nda sürdürülen peyzaj düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Hürriyet Parkında Çalışmalar Yoğunlaştı Malatya Haber

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 20 dönümlük park alanı içerisinde altyapı çalışmaları kapsamında yağmursuyu drenaj, kanalizasyon, içmesuyu şebeke hatlarının tamamen yenilendiği, ayrıca aydınlatma, ağaç aydınlatma ve park sulama hatlarının da tamamen bitirildiği belirtildi. Malatya merkezde önemli bir yeşil alan ve dinlenme parkı olan Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme çalışmaları çerçevesinde, lokanta, kafe-lokanta, biolojik gölet, wc-lavabo grupları, bakım odası, zabıta karakolu, çocuk oyun parkı ile nikah dairesi için otopark bulunuyor.

Açıklamanın devamında, “Her yönüyle tamamen vatandaşların kullanımına yönelik yapılan düzenleme çalışmalarında toplam 20 bin 460 m2’lik alanın 8 bin 456 m2’lik kısmı yeşil alan, bin 800 m2’lik alan biolojik gölet, tartar koşu pisti, spor aletleri, yürüyüş yolları ve oturma grupları yer alıyor. Ağaçlara zarar verilmemesi için altyapı şebeke çalışmaları titiz bir şekilde sürdürülüyor. Düzenleme çalışmaları bugüne kadar yavaş ilerledi ancak bundan sonraki süreçte çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülecek ve sonbaharda hizmete girecek” denildi.

ÇAKIR:” ESKİ GÜZELLİĞİNE KAVUŞTURACAĞIZ”

İsmet Paşa Parkı'nın Malatya'nın sembol noktalarından biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Zaman içerisinde yıpranan ve güzelliğini kaybetmeye başlayan bu parkımızı canlandırmak, eski güzelliğine kavuşturmak ve Malatya'ya tekrar kazandırmak için güzel bir proje hazırlayarak, çalışmalara başladık. Şu anda çalışmaların büyük ve önemli bölümünü tamamladık. Altyapı çalışmaları ağaçlardan dolayı çok yavaş ilerledi. Ama artık geri kalan işleri hızlı bir şekilde bitirerek, kış mevsimine girmeden önce hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 98
Bu Ay : 6182
Toplam : 6182

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom