100 Km Kanal Temizlenecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içinde 100 bin metre kanalizasyon hattında temizlik, görüntüleme ve arıza tespit çalışması yapacağını söyledi.

100 Km Kanal Temizlenecek Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, Genel Sekreter Arif Emecen ve Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Yıldıztepe Mahallesi’nde devam eden kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Geçtiğimiz günlerde MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesine alınan kanal görüntüleme robotu ve kombine kanal açma araçlarının çalışmalarını inceleyen Başkan Çakır, Malatya’nın su ve kanalizasyon altyapısının teknoloji kullanılarak yeniden planlanacağını kaydetti.

MASKİ’nin kurulduktan hemen sonra çalışmalarına hızlı bir şekilde başladığı ifade eden Başkan Ahmet Çakır, “Kent Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi ve diğer teknolojik sistemlerinin oluşturulmasıyla birlikte MASKİ Genel Müdürlüğümüz ilçelerimizdeki kırsal bölgeler dahil sahada kontrollü, düzenli ve planlı bir şekilde çalışmalarını aralıksız yürütüyor. İlk etapta kent merkezindeki mahallelerde yapılması planlanan çalışmalar için gerekli teknik cihazları aldık. Cihazlarımızın nasıl çalıştığını görmek için incelemelerde bulunuyorum. Cihazlar sayesinde kanallar sürekli izleniyor ve kontrol altında oluyor, zaten asıl amacımızda buydu. MASKİ çalışmalarında çok önemli bir aşama kat etti.

Kanal içerisindeki en ufak tıkanmalar dahil olmak üzere abone bağlantısındaki arızalar ve parsel bacası tıkanmalarını kanal robotu görüntülü bir şekilde tespit ediyor. MASKİ kanalizasyon altyapısı çalışmalarını bir standarda kavuşturmuş oldu. MASKİ, kanal görüntüleme robotu ve kombine kanal açma aracını alınmasından bu güne kadar 12 bin 500 metre çalışmayı tamamladı. Hedefimiz 2015 yılında 100 bin metrelik kanal temizleme ve görüntüleme çalışması. MASKİ bu sene bunu tamamlamış olacak. 600 muayene bacası yükseltme çalışması tamamlanmış oldu. Genel Müdürümüze, daire başkanımıza ve sahada çalışan bütün personelimize teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 762
Bu Ay : 7559
Toplam : 7559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom