AK Parti, İl Danışma Toplantısı Yaptı

AK Parti Temmuz ayı İl Danışma Meclis toplantısını yaptı.

AK Parti, İl Danışma Toplantısı Yaptı Malatya Haber

Belediye Konferans Salonunda yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı katıldı.

Açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, "7 Haziran Genel seçimlerin de 258 Milletvekili ile Türkiye'de 10'uncu seçimde de yine birinci parti olmakla beraber ama bu defa 18 milletvekili eksiği ile tek başına iktidar olma sürecini 13 yıl sonra koalisyon şartlarını döndüğü malumunuz. Bunun için de en baştan beri hem Ankara’daki il Başkanları toplantısın da, hem de daha sonraki açıklamalarda Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu samimi bir şekilde bu koalisyon görüşmelerini ve milletimizin ön görmüş olduğu bu dönem partilerle samimi bir şekilde koalisyon gelişmelerini gerçekleştirdik ve hala da devam ediyoruz" dedi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, "Son yıllarda siyasi ortamın gerildiği bir süreçten geçiyoruz. Etrafa baktığımız zaman gerçekten bu topraklar da ne kadar hainin yetiştiğini ve bunların farklı maskeler altında yuvalandığını hep birlikte görüyoruz" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise, ülkemizi bir kaosun içine sokmaya çalıştıklarını ifade ederek "Anarşiyi terörü siyasete malzeme edenler, kanda beslenenlere gün doğduğunu görüyoruz. Bizler biliyoruz ki milletimiz ve sizler güçlüsünüz bunları da atlatacağız “dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar da, "Bir süreç yaşadık. Birincisi 7 Haziran'da son bulan bir seçim kampanyası, ikincisi ise 7 Hazirandan bu yana devam eden bir koalisyon görüşmesi, 3 'ncüsü ise son günlerde meydana gelen terör ve kaos ve savaşın eşine getirilmek istenen bir Türkiye"

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de konuşmasında, "Bir milletvekili çıkmış tıpkı çırcır böceği gibi cızır cızır edip duruyor. Biz çevreciyiz diyor siz bu dağları kirletiyorsunuz diyor. Siz bu milletin zihnini kirlettiniz. Milletin her şeyini kirlettiniz. Terör örgütleri canımızı alıyor. Bir tek cümle söylemezsiniz. Şuan duyduğumuz en çok ses ne gece olsun gündüz olsun ağaçlarda cırcır böceği var ve bir de Malatya'mızda buna benzer bir siyasi partinin milletvekili var" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, "7 Haziran neticesinde seçim kampanyasında dile getirdiğimiz gibi seçim sisteminden kaynaklı, bizim hatalarımızdan kaynaklı, yapamadığımız eksiklerimizden kaynaklı diğer partilerin performanslarında bir netice ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu gerçekle ivedilikle yüzleşmemiz gerekir. Bu gerçeğin bize söylediği şey meclis aritmetiğinde tek başına iktidar olamamamızdır. Dolayısıyla AK Parti tek başına iktidarmış gibi ne bizlerin ne de muhalefetin davranmaması beklenirdi. Ama bu havada pekte bozulmuşa benzemiyor. Dolaysıyla bu koalisyon süreci başlattık. Hiç bir parti ayırt etmeksizin bütün siyasi partilerle görüştük. Şuan da Cumhuriyet Halk Partisi ile görüştük. Diğerlerine göre teknik anlamda devam etmektedir. Olumlu veya olumsuz herhangi bir yargı yok. Bu tür müzakerelerin bir kuralı var. Hiç bir şey bitmeden her şey bitme" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısını Öznur Çalık ise, Suruç’taki patlama ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Allah herkesi korusun ilk gün söylediğimizde de, ölenlerin kimliği tespit edildiğinde de, çok enteresan, HDP'’li bir belediyenin Kültür Merkezinin olduğu yerde Kobaniye yardım etmek üzere bütün Türkiye'den vatandaşlarımızın geldiği söyleniyor. Buna rağmen hiçbir HDP'li yönetici yok. Size çok enteresan gelmiyor mu? Hiç bir milletvekili yok. Hiç bir belediye yetkilisi yok. Çok enteresan vaka değil midir? Kimse bunu görmüyor mu?" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 825
Bu Ay : 7622
Toplam : 7622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom