Hafriyat Dökümünde Disiplin Sağlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’da günlük 200-300 kamyon arasında hafriyat dökümü yapıldığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak hafriyat dökümüne disiplin getirildiğini söyledi.

Hafriyat Dökümünde Disiplin Sağlandı Malatya Haber

Şehir mezarlığı yanında Temmuz ayında hizmete giren hafriyat döküm alanında incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, günümüzde çevre ve doğanın büyük önem kazandığını belirterek, Büyükşehir Belediyesinin son yıllarda bu alanda önemli yatırım ve uygulamalar gerçekleştirdiğini söyledi. Çevre kirliliğinin önüne geçilerek, rastgele dökümleri önlemek için Orduzu bölgesinde mevcut katı atık bertaraf tesisi yanındaki birinci hafriyat döküm alanından sonra Şehir Mezarlığı yanında ikinci bir Hafriyat Döküm Alanı oluşturulduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Meclis kararı doğrultusunda hafriyat dökümü için iki alan belirledik.

Bunlardan birincisi Battalgazi bölgesi, ikincisi de Yeşilyurt bölgesindeki hafriyatlar için. Şu an inceleme yaptığımız Yeşilyurt bölgemizin için 100 dönümün üzerindeki bu alanı, Battalgazi bölgemizdeki de yine 200 dönüme yakın bir alanı hafriyat döküm sahası olarak ayırdık. Artık, hafriyatlar belirli bir sistem ve disiplin içerisinde dökülecek. Rastgele dökülen hafriyat atıklarını sahalarda görmeyeceğiz” dedi.

Malatya genelinde günde 200-300 kamyon arası hafriyat dökümü gerçekleştirildiğini de kaydeden Başkan Çakır, hafriyat işi yapan firmalar ile vatandaşların mutlaka belirlenen bu alanlara döküm yapması gerektiğini belirterek, aksi halde ağır cezaların uygulandığını ifade etti. Çakır, “Netice itibariyle bu düzenlemeden sonra çevrede ciddi bir düzenleme ve disipline gitmiş olduk. Arkadaşlarımız şu anda hafriyat dökümlerini sıkı bir şekilde kontrol ederek, dökümünü yaptırıyor. Kaçak dökümlere önemli cezalar yazılıyor, çevre cezalar çok ağır. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Hafriyatları düzenli bir şekilde belirtilen standartlara uygun olarak, belirtilen alanlara döksünler. Aksi halde bizler cezai işlem yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 736
Bu Ay : 8795
Toplam : 8795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom