Basın, Demokrasilerinin Olmazsa Olmazıdır

Basında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut, “Basın, demokrasilerin olmazsa olmazıdır” dedi.

Basın, Demokrasilerinin Olmazsa Olmazıdır Malatya Haber

İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut mesajında, “Çağdaş demokrasilerde basının dördüncü kuvvet olarak etkisi günümüzde de sürmektedir. Ülkemizde basın başka bir ifadeyle medya ne yazık ki başlı başına bir sektör durumuna gelmiş ve buna bağlı olarak da çok çeşitli basın mecraları oluşmuştur. Günümüz basın yayın kuruluşları arasında hızlı bir çıkış yakalayarak kendisine haklı bir yer edinen ‘İnternet Medyası ve Haberciliği’ basını daha bir ileri safhaya taşımıştır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve hızlı bir şekilde haberlerini servis edebilmesiyle de TV ve radyoların da önüne geçebilme durumunu yakalamıştır” diye konuştu.

Başkan Turgut, “İnternet haberciliği ve sosyal medyanın doğru ve amacına uygun kullanılması halinde ‘daha özgür ve daha bağımsız’ bir basın kendiliğinden oluşacaktır. Son olarak mecliste uzun zamandır bekleyen yasa tasarısının bir an önce kanunlaşmasını bekliyoruz, özgür ve tarafsız haberciliğin önünün açılması için yasal bir çerçeve kaçınılmazdır. Anayasa ile teminat altına alınan ‘Düşünce ve İfade Hürriyeti’ , ‘Basın meslek ahlakı ve ilkeleri’ doğrultusunda yayın yapıldığı takdirde kutsaldır ve övülmeye değerdir. Bu duygularla tüm basın ve medya çalışanlarının Basın Bayramlarını kutlar mesleğini layıkıyla yapan basın emekçilerini saygı ve sevgiyle selamlarım” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 23
Bu Ay : 7169
Toplam : 7169

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom